Fani nowych technologii wyczekują premiery nowego telefonu, proponowanego przez chińskiego producenta jakim jest Xiaomi. Dużo się mówi o tym, że prezentacja nowego Mi 7 będzie miała miejsce na światowych targach telekomunikacyjnych w Barcelonie. Coroczny zlot mobilnych gigantów, rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 2 marca. Jest duża szansa, że właśnie wtedy poznamy oficjalne parametry najnowszego Xiaomi. Istnieje również teoria, że premiera odbędzie jednak kilka miesięcy później. Pewne jest to, że nastąpi to w pierwszej połowie tego roku.

Jaka będzie cena Xiaomi Mi 7 i czy będzie to telefoniczna rewolucja? Niestety żeby odpowiedzieć na te pytania, musimy jeszcze trochę zaczekać. Możemy jednak wstępnie ocenić jakość smartfona po  nieoficjalnych detalach i szczegółowych danych techniczny, które pojawiły się w sieci na jednym z chińskich portali w postaci zdjęcia zrzutu ekranu.

Rodzaj  systemu!

Xiaomi Mi 7  będzie napędzany flagowym układem Qualcomma czyli Snapdragonem 845 opartym na 7-nanometrowym procesorze technologicznym . Według analityków oznacza, to że wydajność i energooszczędność wzrośnie o 30 procent względem starszego systemu Snapdragona obecnym w Mi 6. Dodatkowo procesor będzie wspierany przez 8 GB RAM-u.

Kadr z youtube [Xiaomi Mi 7 📱 Wiemy wszystko! 😲 Cena - Specyfikacja - Plotki]

Wygląd i ekran

Mi 7 prawdopodobnie zostanie wyposażony w 5,65 – calowy ekran (więcej o 0,5 cala od poprzedniej wersji) o formacie 18:9 i dużej rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli (Full HD+). Czy najnowszy Xiaomi będzie większy od Mi 6? Odpowiednia redukcja obramowania na koszt większego ekranu ma sprawić niewielką gabarytową różnicę od poprzedniej wersji. Ekran telefonu ma zostać wyposażony w nową generację wyświetlacza OLED,  który emituje więcej światła niż zwykłe LED-y. Stąd zauważalna będzie różnica w wyrazistości kolorów.

Kadr z youtube: [Xiaomi Mi 7 📱 Wiemy wszystko! 😲 Cena - Specyfikacja - Plotki]

Aparat i bateria

Jakość zdjęć generowanych przez Xiaomi, nie odstaje zbyt mocno od czołówki najlepszych fotosmartfonów. Natomiast dwa aparaty po 16 MP z optyczną stabilizacją, które ponadprzeciętnie radziły by sobie w ciemnościach, znacznie poprawiły by oceny w fotograficznych rankingach. Całą machinę ma napędzać bateria o  pojemności 4480 mAh. To o wiele więcej niż w Mi 6. Mamy tu jednak większy wyświetlacz i najnowszy interfejs MUI 9, dlatego też zakup powerbanka może być dobrym rozwiązaniem.

Dodatki

Xiaomi Mi 7:

  • wykonany ma być z połączenia ze szkła i metalu
  • bezprzewodowe zasilanie
  • czytnik linii papilarnych na tylnym panelu
  • zmodernizowany system rozpoznawania twarzy

 Podsumowanie

Jak wskazują niepotwierdzone „przecieki”, Mi 7 może być udoskonalaną wersją Mi6 pod każdym względem. Należy jednak pamiętać, aby do tych informacji podchodzić z dystansem. Jeśli jednak przytoczone informacje okażą się choć w połowie prawdą, to polscy dystrybutorzy powinni szybko wprowadzić Xiaomi Mi 7 na nasz rynek.

Podziel się z innymi

O autorze