Xiaomi ma się z czego cieszyć – pod koniec października, firma zdobyła nagrodę National Quality Benchmark. Teraz z kolei przyszła pora na następne odznaczenie – 28 listopada, Lei Jun i ekipa odebrali nagrodę China Quality Technology Award. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda, związana z przemysłem technologicznym w Chinach. Oprócz Xiaomi, odznaczenie otrzymały też China Guangdong Nuclear Power Engineering oraz CALT – firma, zajmująca się opracowywaniem technologii dla pojazdów. Zwycięzców wyłoniona spośród tysiąca przedsiębiorstw. Ważne jest tu jednak odnotowanie, że to właśnie Xiaomi jest pierwszą w historii firmą internetową, która zdołała zdobyć tę nagrodę.

Prestiż najwyższego stopnia

China Association for Quality‘s China Quality Technology Award istnieje od 2005 roku. Jest to pierwsza nagroda z dziedziny jakości urządzeń, którą uchwaliło Ministerstwo Nauki i Technologii, wraz z Narodowym Biurem ds. Nauki i Technologii. Nagrody te przyznaje się raz w roku, zaś ilość rozdanych odznaczeń jest ściśle monitorowana w celu promowania postępów, jakie czyni chińska technologia. Pozwala to na ustalenie, które jednostki i drużyny najbardziej przyczyniają się do rozwoju technologicznego w kraju, co przekłada się na zwiększenie rywalizacji i innowacji.

s_e8f38d1fe99c46f6b7a8fb24760ed655

Nagrodę dla Xiaomi przyniosła „technologia zwinnego rozwoju internetowego”, którą wybrano dzięki ogromowi danych, innowacji oraz licznych optymalizacji na poszczególnych stadiach tworzenia projektu. Samo Xiaomi często zachęca do wprowadzania innowacji w produktach, technologiach i modelach, cały czas komunikując się ze swoimi pracownikami, napędzając rozwój przemysłu poprzez dzielenie się nowymi koncepcjami.

W grudniu zeszłego roku, Lei Jun powiedział: „Chcemy użyć teleskopów, by ujrzeć innowację, zaś jakość badać mikroskopami. Innowacja jest bowiem wyznacznikiem tego, jak wysoko możemy polecieć, zaś jakość – jak daleko się udamy.” Jak widać, nie rzucał słów na wiatr.

Podziel się z innymi

O autorze