Kiedy Xiaomi prowadziło swoją październikową konferencję, którą pamiętamy ze względu na ujawnienie w jej trakcie Mi Mix 3, zaprezentowało wówczas dość pobieżnie swój nowy model głośnika bezprzewodowego, znanego jako Xiaomi Xiao AI Bluetooth Speaker. Urządzenie charakteryzuje się niezwykłą przenośnością, ważąc jedynie 52 gramy. W dniu dzisiejszym głośniczek zawitał wreszcie do chińskich sklepów, zaś jego cena jest tak samo małą, jak samo urządzenie – tylko 49 yuanów (7 dolarów).

Mały, ale wariat

Xiao AI Bluetooth Speaker wykonano z materiału ABS+PC, zaś z przodu obudowy znajdziemy sam głośnik. W jego designie główną rolę odgrywa spirala Fibonacci, zwana Gold Spiral. Samo urządzenie przypomina niewielki krążek, zaś z niską częstotliwością radzi sobie ono wzorowo. Nawet po zwiększeniu głośności do maksymalnego poziomu, nie powinniśmy mieć powodów do większych skarg na jakość dźwięku – Xiaomi postanowiło bowiem wykorzystać tu zaawansowany algorytm kompresji DRC.

Xiaomi-XiaoAi-Bluetooth-speaker-a

Największą zaletą, niestety nie do wykorzystania na zachodnim rynku, jest kompatybilność głośniczka z Xiao AI. Po sparowaniu smartfonu z urządzeniem, wystarczy nacisnąć przycisk słuchawki na obudowie głośnika, aby wywołać asystenta głosowego. Pozwoli to nam na wysyłanie wiadomości w serwisie WeChat, odtwarzanie muzyki czy też obsługę urządzeń domowych, działających na platformie AI Xiaomi. Wszystko to poprzez proste komendy głosowe.

Głośnik pozwala nam też na odbieranie połączeń telefonicznych i prowadzenie rozmów konferencyjnych. Zasila go przyzwoita bateria o pojemności 480 mAh, która normalnie powinna wytrzymać 45 dni bez ładowania. Podczas ciągłego słuchania muzyki, starczy nam ona na 5 godzin. Urządzenie jest już dostępne w niektórych popularnych chińskich sklepach internetowych.

Podziel się z innymi

O autorze