Po wprowadzeniu nowej aktualizacji MIUI 10 dla Redmi Note 5 Pro, chińska firma Xiaomi zaczęła wdrażać tę samą aktualizację dla Redmi Note 5.

Nowa aktualizacja to MIUI 10.0.1.0.OEIMIFH i ma rozmiar około 455 MB. Zawiera najnowszą wrześniową łatkę poprawiającą ochronę dla systemu Android, a także kilka głównych funkcji, takich jak gesty na pełnym ekranie, przeprojektowany panel powiadomień, czy usprawnione zarządzanie wielozadaniowe.

Dziennik zmian związany z aktualizacją ujawnia, że firma upraszcza dźwięki systemowe, a także zastosowała inteligentne filtry. Wprowadza także tryb portretowy oparty na sztucznej inteligencji do pojedynczych aparatów, które mogą rozmazać tło.

1

Xiaomi Redmi Note 5 został wprowadzony na rynek w tym roku z systemem MIUI 9.2, opartym na systemie operacyjnym Android 7.1.2 Nougat. Kilka miesięcy temu telefon otrzymał aktualizację MIUI 9.5, która również opierała się na Androidzie Nougat. W ubiegłym miesiącu firma wydała kolejną aktualizację, która wprowadziła system Android Oreo dla tego smartfona.

Redmi Note 5 jest wyposażony w 5,99-calowy ekran Full HD + o rozdzielczości ekranu 2160 x 1080 pikseli i zakrzywionym szkle 2,5D. Urządzenie jest zasilane przez procesor Qualcomm Snapdragon 625 14nm.

Wyposażony jest w podwójny aparat AI z 12-megapikselowym czujnikiem pierwotnym i wtórny czujnik 5-megapikselowy, który oddaje głębię. Jest wyposażony w funkcje takie jak podwójny autofokus, EIS (elektroniczna stabilizacja obrazu), HDR, tryb Burst i Panorama. Może uchwycić niesamowite ujęcia portretów napędzanych sztuczną inteligencją, naturalnie zacierając tło.

Na przedniej stronie znajduje się 5-megapikselowy aparat fotograficzny z aperturą f / 2.0 i lampą błyskową do selfie, która ma poprawić słabe oświetlenie. Posiada również funkcję Beautify 3.0, selfie timer i rozpoznawanie twarzy.

Telefon, który obsługuje Dual SIM, 4G VoLTE, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 a / b / g / n, micro USB, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i IR Blaster, jest zasilany przez baterię 4000nAh, a może wytrzymać dwa dni na jednym naładowaniu.

Podziel się z innymi

O autorze