12 czerwca Xiaomi ma wprowadzić na rynek nowy smartfon szóstej generacji Redmi – Xiaomi Redmi 6.

Dzisiaj prezes Xiaomi, Lin Bin, udostępniła plakat, który ukazuje przednią część telefonu. Dzięki temu, możemy przyjrzeć się jego projektowi i określić, czego się spodziewać. Obraz jest bardzo podobny do tego, który niedawno pojawił się na TENAA, który został określony jako Redmi 6A.

W przeciwieństwie do poprzednich doniesień, opublikowany niedawno plakat Redmi 6 ujawnia, że smartfon będzie wyposażony w pełnoekranowy wyświetlacz, ale bez wycięcia na górze, które pojawia się niemal we wszystkich obecnych telefonach. Wyświetlacz będzie jednak otoczony grubymi ramkami ze wszystkich stron.

Według najnowszej listy TENAA, smartfon ten będzie wyposażony w 5,45-calowy wyświetlacz HD+ o rozdzielczości ekranu 1440 x 720 pikseli i proporcjach 18:9.

redmi 6

Co więcej, zdjęcie pokazuje, że telefon będzie posiadał pojedynczą kamerę z przodu oraz lampę błyskową LED, dla jaśniejszych selfie. Klawisz regulacji głośności i przycisk zasilania, znajdują się po prawej stronie. Oczekujemy, że telefon będzie miał czytnik odcisków palców na tylnym panelu, a także funkcję Face Unlock.

Wcześniej wydany plakat, związany ze smartfonem wzkazywał, że Redmi 6 będzie zasilany przez procesor Helio P22 firmy MediaTek. Chipset jest wyposażony w osiem rdzeni Cortex A53, taktowanych częstotliwością 2,0 GHz. Firma twierdzi, że jest jednym z pierwszych producentów chipów, który wprowadził 12-nanometrowe procesory do segmentu budżetowego. Helio P22 posiada również technologię Neuropilot, która obsługuje TensorFlow, TF Lite, Caffe i Caffe2. Może wybrać najlepszy dostępny rodzaj sztucznej inteligencji, do wydajności programisty.

Przewiduje się, że Redmi 6 będzie wyposażony w podwójną kamerę z tyłu, ułożoną poziomo wraz z lampą błyskową LED w górnym lewym rogu. Główny czujnik w konfiguracji z dwoma kamerami ma 12 megapikseli. Telefon będzie działał z systemem operacyjnym Android 8.1 Oreo z nakładką MIUI 10.

Spekuluje się, że Xiaomi wraz z premierą Redmi 6, która odbędzie się 12 czerwca, wprowadzi również smartfony Redmi 6A i Redmi 6 Pro / Plus.

Podziel się z innymi

O autorze