Aktualizacja MIUI 10 pojawiła się już w 33 modelach z serii Mi i Redmi. Zespół MIUI napisał artykuł, który jest swego rodzaju przeglądem historii projektowej, kryjącej się za MIUI 10. Co ciekawe, artykuł ten wdał się także w dyskusję na temat nowej wersji MIUI 11.

MIUI-10

Artykuł daje nam wyobrażenie o tym, do czego będzie dążyć Xiaomi, podczas projektowania niestandardowego ROMu nowej generacji. Obecny projekt MIUI ROM został po raz pierwszy dopasowany do urządzeń o proporcjach ekranu 16:9, które były wtedy popularne. Wraz z nadejściem telefonów pełnoekranowych, projekt został zmodyfikowany tak, by pasował do ich pełnoekranowego wyglądu. Nawet w przypadkach telefonów z wcięciem.

Jednak pomimo tego, że interfejs MIUI nie jest zły, Xiaomi twierdzi, że skupi się na ulepszeniu interfejsu użytkownika podczas rozwoju MIUI 11. Skoncentrowanie się na MIUI 11 nie będzie polegało na wprowadzeniu dużych różnic pomiędzy nim, a MIUI 10. Zamiast tego, nacisk zostanie położony na projekt, skupiony na rzeczywistych potrzebach konsumentów. Do jego wdrożenia wciąż daleko, jednak można stwierdzić, że proces już się rozpoczął.

Podziel się z innymi

O autorze