Już 1 listopada, Xiaomi zrobi kolejny krok w przód na drodze ku swej globalnej dominacji rynku produktów ze średniej półki. Tym razem, wybór pada na Irlandię, co pozwoli chińskiej firmie na umocnienie się na rynku brytyjskim. Czas najwyższy – w końcu to jeden z najbardziej lukratywnych regionów Starego Kontynentu.

Plany Xiaomi względem Irlandii

Podobnie jak w przypadku oficjalnej dystrybucji na terenie Anglii, Xiaomi i tym razem stawia na partnerstwo z miejscową firmą. Wybór padł na Three – irlandzkiego dostawcę internetowego. To dobrze dla samych Irlandczyków, bowiem import urządzeń Xiaomi do tego kraju jest możliwy, aczkolwiek problematyczny. Pojawienie się nowego Mi Store znacznie ułatwi życie obecnym fanom i pozwoli chińskiemu gigantowi na trafienie do szerszej grupy odbiorców.

71Nj8gb1riL._SX425_

Otwarcie sklepu będzie mieć miejsce w Dublinie, zaś wstęp może uzyskać każdy. Bilety na event będą dostępne na oficjalnej stronie Three. Nie ujawniono jednak żadnych informacji na temat promocji i urządzeń, które pierwsi szczęśliwcy będą mogli nabyć po obniżonej cenie. Wiadomo jednak, że Irlandczycy będą mogli liczyć na więcej, niż tylko smartfony. Tak samo było zresztą w przypadku polskich Mi Store’ów, chociaż spodziewamy się jeszcze lepszych okazji w sklepie irlandzkim. W końcu każdy zachodni Mi Store jest otwierany z wielką pompą.

Ciekawym rozwiązaniem ze strony Xiaomi jest też to, że osiem osób zostanie wybranych na pomocników firmy, którzy, przez jeden dzień podczas eventu, będą udzielać informacji na temat produktów tego producenta. Dla wybranych szczęśliwców którzy przyślą swoje aplikacje, Xiaomi przygotowało gratisowe bonusy. Wystarczy tylko napisać maila zatytułowanego „Jestem fanem Mi, ponieważ…” Może kiedyś w Polsce doczekamy się tego typu rozwiązań? Wątpliwe, ale pomarzyć można. Pozostaje zatem pogratulować Xiaomi kolejnego zdobytego rynku w Europie.

Podziel się z innymi

O autorze