W tym roku zaznaczono wejście Xiaomi na rynek smart TV w Indiach. Według IDC chiński producent jest obecnie najlepszą indyjską marką Smart TV. Aby umocnić swoją nową pozycję na rynku, a także zwiększyć podaż, Xiaomi otworzyło fabrykę, w której będzie produkować smart TV sprzedawane w kraju.

Nowa fabryka telewizorów jest współpracą z Dixon Technologies, firmą będącą własnością Indii. Partnerstwo zaowocowało 4% wzrostem akcji Dixon. Fabryka, która znajduje się w Tirupati, Andhra Pradesh, ma powierzchnię 32 hektarów i zatrudnia ponad 850 pracowników.

1

Xiaomi twierdzi, że do pierwszego kwartału 2019 roku fabryka docelowo wypuści na rynek 100.000 inteligentnych telewizorów. Rozpocznie się od produkcji Mi LED TV 4A 32 „i Mi LED TV 4A 43” i doda inne modele w przyszłym roku.

Nowa fabryka jest jednym z rezultatów indyjskiego programu rządowego „Make in India”, który zachęca firmy do produkcji swoich produktów w tym kraju. Program powstał w 2014 roku i obejmuje 25 sektorów, z wyjątkiem przestrzeni kosmicznej, obronności i mediów informacyjnych.

Dzięki nowej fabryce inteligentne telewizory Xiaomi powinny być łatwo dostępne do zakupu, a producent nie powinien uciekać się do szybkiej sprzedaży.

Podziel się z innymi

O autorze