Indie okazały się jednym z kluczowych rynków dla Xiaomi, poza Chinami. Odwiedziny firmy w Indiach odnosiły sukces od czasu jej debiutu w 2014 roku. Sprawiło to, że firma pojawiła się jako najlepszy sprzedawca smartfonów w Indiach, tym samym wykreślając Samsunga z tego miejsca. Aby skonsolidować swoje postępy, chiński producent ujawnił, że jeden z kluczowych dostawców komponentów, firma Holitech, otworzy sklep w Indiach.

Dj4MIzTU4AAdD_B

W opublikowanym niedawno oświadczeniu Xiaomi ujawniło, że fabryka produkująca części będzie zlokalizowana w Tirupati, w południowym stanie Andhra Pradesh. Holitech będzie produkować komponenty takie, jak moduły kamer, tranzystory cienkowarstwowe i czujniki odcisków palców. Ruch, który jest zgodny z wizją rządu indyjskiego, może zainwestować w to przedsięwzięcie 2,5 miliarda dolarów i stworzyć aż 50 000 miejsc pracy w Indiach.

Należy przypomnieć, że New Dehli zarządziło 10% podatek od całego importu kluczowych komponentów smartfonów, w tym od płytek drukowanych. Tak więc oprócz tworzenia miejsc pracy i pobudzenia gospodarki, ruch może spowodować zmianę cen smartfonów Xiaomi, ponieważ teraz będą płacić mniej podatku. Oczekuje się, że Holitech rozpocznie produkcję w fabryce w pierwszym kwartale 2019 r., mając na celu wygenerowanie 6000 miejsc pracy w ciągu najbliższych trzech lat.

Podziel się z innymi

O autorze