Wszystko wskazuje na to, że chiński producent nie pojawi się w ogóle na Mobile World Congress – jednej z najważniejszych imprez w branży telekomunikacyjnej, przyciągającej każdego roku ponad 100 tysięcy uczestników. Prezentacje odbędą się w Barcelonie w dniach od 27 lutego do 2 marca 2017 roku. Przedstawiciele Xiaomi oficjalnie potwierdzili swoją nieobecność, co oznacza jedno – na nowości od nich musimy jeszcze poczekać.

Dla wielu jest to sporym zaskoczeniem i rozczarowaniem, ale trzeba pamiętać, że na podobny ruch zdecydował się m.in. Samsung, który też nie pokaże żadnych istotnych nowości. Sytuacja trochę dziwna, ponieważ na wcześniejszych edycjach MWC każdy chciał pokazać się od najlepszej strony.

Podczas ubiegłorocznej edycji targów Xiaomi pokazało światu swój flagowy model Mi5. Za jego prezentację odpowiadał ówczesny rzecznik Xiaomi – Hugo Barra. Cały występ był transmitowany na żywo i cieszył się dużym zainteresowaniem. Xiaomi Mi5 odniosło zresztą później duży sukces. Niedawno Barra ogłosił jednak, że odchodzi z Xiaomi.

Przyczyny rezygnacji

Czy rezygnacja jednej z kluczowych postaci w chińskim gigancie wpłynęła na decyzję o odpuszczeniu sobie udziału w MWC 2017? Odejście Barry to z pewnością poważny cios dla Xiaomi, ale bardziej prawdopodobną przyczyną może być po prostu brak znaczących nowości do pokazania na targach. Mówi się o tym, że wyczekiwany flagowiec marki, Mi6, zapewne nie jest jeszcze gotowy.

Warto też wspomnieć, że Barra, który nie zdążył jeszcze nawet wyjechać z Chin, ma już nowego pracodawcę. Brazylijczyk będzie współpracował z Markiem Zuckerbergiem przy technologiach wirtualnej rzeczywistości. Dotychczasowa twarz Xiaomi odpowiadać będzie za należący do Facebooka dział Oculus.

Podziel się z innymi

O autorze