W dniu dzisiejszym, w Xiaomi Mall pojawiło się ogłoszenie, dotyczące nowego projektora Xiaomi Mijia Youth Edition, wycenionego na 2499 yuanów, czyli około 368 dolarów. Rzutnik oferuje nam rozdzielczość 1920×1080, wraz z obsługą jakości 4K. Szykuje się więc zatem naprawdę dobra premiera dla ludzi, którzy w swoich domach dawno wymienili już telewizory na projektory.

Garść technikaliów

Urządzenie ma wysokość zaledwie 15 cm, co sprzyja jego przenośności. Może ono wyświetlać obrazy mierzące 120 cali, a nawet jeszcze większe, zachowując przy tym jakość 1080p+. Rzutnik wykorzystuje światło LED, mogące rozjaśnić się nawet do 500 ANSI lumenów. Nad ostrością i kontrastem czuwa z kolei technologia HDR10.

1-29

Systemem operacyjnym urządzenia jest MIUI TV. Może się też ono połączyć bezprzewodowo ze smartfonem, dzięki czemu nie musimy dokupywać do niego głośnika Bluetooth. Ponadto, rzutnik posiada wbudowany sound box o niskiej częstotliwości 90 Hz. Ów sound box obsługuje zarówno Dolby, jak i DTS.

Co więcej, znajdziemy tu dwupasmowe Wi-Fi, wejście na słuchawki 3,5 mm, interfejs USB 3.0 oraz HDMI. Jak utrzymuje producent, wykorzystane w rzutniku technologie sprawiają, że rzucane światło odbija się dyfuzyjnie w ludzkim oku, nie męcząc go. Brzmi naprawdę nieźle.

Podziel się z innymi

O autorze