Na 18 lipca zapowiedziana została premiera nowej szczoteczki marki Xiaomi na chińskim rynku. Firma znana głównie z produkcji tanich i solidnych smartfonów, od jakiegoś czasu oferuje również inne urządzenia – w tym soniczne szczoteczki do zębów. Czy Xiaomi Mi Ultrasonic sprosta wymaganiom stawianym przez klientów? Co może nam zaoferować?

Inne szczoteczki marki Xiaomi

Xiaomi Mi Ultrasonic nie będzie pierwszym produktem do higieny jamy ustnej wypuszczonym na rynek przez tę firmę. Kilka lat temu, w ofercie marki pojawiła się Xiaomi Soocare X3 Electric Toothbrush – relatywnie tania (kosztująca około 30 – 40 $) szczoteczka soniczna, która oferuje szybkie ruchy główką, pracę w czterech trybach (podstawowym, delikatnym, dogłębnie oczyszczającym i masującym dziąsła), działanie bez zasilania przez 25 dni oraz sterowanie wygodną aplikacją. Zakup nowego modelu nie będzie więc „strzałem w ciemno” – Xiaomi Soocare X3 Electric Toothbrush podbiła serca wielu użytkowników na całym świecie.

Xiaomi Mi Ultrasonic – wygląd

Xiaomi wychodzi z założenia, że elegancja tkwi w prostocie. Oferowane przez firmę urządzenie posiada okrągłą, opływową rączkę w klasycznym białym kolorze. Główka szczoteczki jest długa i wąska i jak zapewnia producent – wyposażona w wysokiej jakości szczecinę DuPont StaClean.

Specyfikacja urządzenia

Zgodnie z najważniejszymi parametrami obiecywanymi przez producenta:

  • szczoteczka Xiaomi Mi Ultrasonic wykonuje do 31 000 ruchów główki na minutę, osiąga więc porównywalny wynik z innymi modelami dostępnymi na tynku,
  • wbudowany akumulator (pojemność 700mAh) umożliwia pracę urządzenia bez ładowania dwa razy dziennie po dwie minuty przez 18 dni,
  • rączka szczoteczki jest wodoszczelna (klasa wodoodporności IPX7),
  • zestaw z urządzeniem ma zawierać białą stację dokującą. Szczoteczka może być także ładowana przy pomocy powerbanka.

Sterowanie aplikacją?

Xiaomi-Mi-Ultrasonic-ToothbrushJako specjalista w produkcji smartfonów, Xiaomi postanowił unowocześnić swoje urządzenie do higieny jamy ustnej, wprowadzając możliwość obsługiwania go przy pomocy aplikacji. Dzięki niej, użytkownik może dowolnie modyfikować wybierane tryby szczotkowania zębów oraz mieć kontrolę nad innymi podstawowymi kwestiami dotyczącymi swojego uzębienia.

Konkurencyjna cena

Xiaomi Mi Ultrasonic ma kosztować 199 juanów, czyli około 110 zł. Jest to bardzo konkurencyjna cena wśród szczoteczek sonicznych. Więcej informacji na temat urządzenia oraz jej test znajdziemy na stronie http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl

Specyfikacja urządzenia, jego niska cena oraz ugruntowana pozycja firmy Xiaomi na rynku zachęcają do zakupu i przetestowana tej szczoteczki. Teraz trzeba jedynie czekać, aż będzie ona dostępna na rynku zachodnim.

Podziel się z innymi

O autorze