Xiaomi jest liderem na kilku rynkach, wliczając w to także produkcję powerbanków. Tym, co naprawdę zaskoczyło publikę, były gabaryty ujawnionego niedawno banku mocy drugiej generacji. Urządzenie waży jedynie 215 gramów, zaś jego grubość wynosi mizerne 14,1 mm. Dzięki tej iście piórkowej wadze, powerbank może zostać zabrany dosłownie wszędzie. W urządzeniu wykorzystano anodowane aluminium, które było obecne także w poprzednich modelach tego producenta.

Mistrz wagi piórkowej?

Xiaomi Mi Powerbank 2 10 000 mAh jest napędzany podrasowaną baterią litowo-jonową. Powala ona na ładowanie 2-3 smartfonów jednocześnie. Co więcej, jej napięcie wynosi 3,85v/38,5 wh, zaś moc – 6900 mAh. Pozwala to na zwiększenie konwersji z 10% do 93%, w porównaniu z pierwszą generacją. Wejście jest kompatybilne z 5V/2A i 9V/12V zaś wyjście – 5V/2,4A i 9V/12V. Czyni to urządzenie kompatybilnym z większością smartfonów dostępnych na rynku.

xiaomi

Jak wielu zapewne pamięta, pierwsza generacja powerbanków Xiaomi miała zauważalny problem z długością ładowania. Jak zapewnia producent, urządzenie drugiej generacji jest o 50% szybsze i nie będzie potrzebować kilku godzin na podładowanie smartfonu. Miejmy nadzieję, że zapewnienia te okażą się być prawdziwe.

Powerbank można nabyć w sklepach internetowych już teraz, po różnych cenach.

Podziel się z innymi

O autorze