Flagowiec Xiaomi Mi Mix został dobrze przyjęty na całym świecie dzięki przeobrażającemu się designowi, który wstrząsnął branżą i wywołał rewolucje w projektowaniu smartfonów. Po Mi Mix spodziewano się, że chiński gigant wyniesie Mix 2 trochę wyżej, ale tak się nie stało. Nie sprostał oczekiwaniom również w przypadku Mi Mix 2S, który nie różnił się za bardzo od Mi Mix 2. Jest więc całkiem zrozumiałe, że w dalszym ciągu oczekuje się, że Xiaomi zauważalnie wpłynie na design Mix 3. Jest to bardzo dobrze pokazane na wideo poglądowym, stworzonym przez kanał na YouTubie – Science and Knowledge (Nauka i Wiedza).

Oczekuje się, że Mi Mix 3 zostanie wypuszczony jeszcze w tym roku, jako główny flagowiec Xiaomi na ten rok. Projekt koncepcyjny przypomina połączenie Vivo NEX, czyli kolejnego innowacyjnego, pełnoekranowego modelu, oraz Mi Mix 2. Smartfon zawiera wysuwaną kamerę, podobną do tej, która pojawiła się w NEX. Spektakularną rzeczą w tej koncepcji jest wysoki współczynnik ekranu do reszty korpusu, który wynosi 99%. Wydaje się to nierealne, ale Mi Mix również takie się wydawało, a jednak zostało wypuszczone. Projekt obejmuje również czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu, trzy tylne kamery i ceramiczną obudowę z metalowymi elementami.

Xiaomi nie ujawnia jeszcze nic na temat Mix 3, ale planowana jest koncepcja zastosowania 6-calowego wyświetlacza LCD IPS o rozdzielczości 2960 x 1440. Smartfon będzie również posiadał chipset Snapdragon 845 i 6 GB RAM / 8 GB RAM. Urządzenie otrzyma również interfejs ROMU MIUI 10, opartego na Androidzie 9.0 oraz szereg innych funkcji. Oczywiście jest to na razie tylko wstępny projekt, prawdziwy Mix 3 może się od niego różnić.

Podziel się z innymi

O autorze