Wygląda jak klasyczna biżuteria i podaje ważne dla Ciebie informacje. Chodzi o opaskę Mi Bend 2 z ekranem OLED od Xiaomi. Czy warto zaopatrzyć się w taki gadżet?

CHARAKTERYSTYKA

W opakowaniu znajdziemy urządzenie składające się z dwóch elementów. Mowa tutaj o silikonowej opasce oraz pastylce, na której znajduje się ekran OLED. Dziewięciootworową opaskę możemy dopasować do każdego nadgarstka. Za zapięcie odpowiada metalowy klips, który jest precyzyjnie kolorystycznie dobrany.     Na górnej części pastylki znajdziemy pokrywające ją szkło ochronne – oczywiście poza przyciskiem.

W Mi Band 2 mamy do dyspozycji przycisk do zmiany stanu ekranu. Jest to totalna nowość ponieważ w starszych wersjach nie mieliśmy dotyku wywołującego interakcję. Zaletą jest to, że nie ma możliwości wciśnięcia i zniszczenia wbudowanego dotykowego klawisza. Takie rozwiązanie może powodować przypadkowe wybudzanie ekranu poprzez niechciany dotyk ciała. Podczas kąpieli lub zanurzenia pod wodą, przycisk nie wyczuwa interakcji.

Główną górną część pokrywa wzmacniane szkło, które nie jest podatne na pęknięcia. Opaska jest odporna na przypadkowe upadki z wysokości około 1 metra – nawet na twarde posadzki. Jeśli chodzi o zarysowania to opaska wypada trochę gorzej. Podczas regularnego użytkowania pojawiają się ślady i rysy – zwłaszcza na ekranie. No ale przecież nic nie jest niezniszczalne.

mi-band-2-2

EKRAN

Po raz pierwszy mamy do dyspozycji ekran o wielkości 0,42” wykonany w technologii OLED. Wyświetlacz cierpi na brak regulacji siły wyświetlania grafik. Dlatego przy mocnym nasłonecznieniu możemy mieć problemy z odczytem. W nocy za to siła obrazu nie powinna nas oślepiać. Jeśli kto liczy na kolory to nie w Mi Band 2. Wyświetlane grafiki są monochromatyczne, które uaktywniają się dopiero po wciśnięciu dotyku. W ustawieniach aplikacji można uruchomić wybudzanie ekranu ruchem nadgarstka. Ta funkcja działa sprawnie i płynnie.

Co możemy wyświetlić na ekranie opaski? Otóż kilka najważniejszych danych takich jak: godzinę, liczbę przebytych kroków i łączny dystans, spalone kalorie, aktualny puls, stan baterii i powiadomienia z aplikacji. Pomiary pulsu i krokomierza są bardzo realistyczne lecz nie zawsze wyniki pokrywały się ze smartwatchem Gear S2, którego wykorzystałem dla porównania statystyk. Należy jednak pamiętać, że opaska nie jest przyrządem medycznym więc małe zawahania są akceptowalne. W przypadku krokomierza również występują małe zakłócenia ( na 150 tys. kroków występuje różnica 1000 kroków).

POWIADOMIENIA

Dla wymagających problemem może być ograniczenie ilości aplikacji podłączonych do aplikacji- jedynie 5 aplikacji możemy zsynchronizować z opaską i w dodatku z wybranych przez program listy. Może być to w jakimś stopniu irytujące.

Fot. Materiały prasowe

UŻYTKOWANIE

Korzystanie na co dzień z opaski Mi Bend 2 jest dość wygodne. Opaska dobrze wygląda, nie przeszkadza, nie uwiera i nie uciska. Zaprogramowane aplikację działają szybko i sprawnie. Wyświetlanie godziny odbywa się bez opóźnienia, a przechodzenie między ekranami jest łatwe i płynne. Męczące bywa ciągłe wracanie do ostatnio użytego ekranu. Po wygaśnięciu musimy jeszcze raz wykonać serię kliknięć. Urządzenie nie zapamiętuję ostatniego ekranu i nie można tego uruchomić w ustawieniach. Podczas używania opaski musimy pogodzić się na dość szybkie pojawienie się śladów użytkowania.

BATERIA

Baterie mamy tutaj większą od poprzednika- została zwiększona do 70 mAh. Jak ma się to do trwałości i użytkowania? Bateria jest mocna i potrafi wytrzymać naprawdę długo. Zależy jednak do czego będzie nam służyła. Podczas odbywania kilku treningów przy włączonym pulsometrze i po otrzymywaniu kilkuset powiadomień dziennie- Mi Bend 2 wytrzymała 10 dni. To dość dobry wynik przy takim natężeniu pracy. Samo ładowanie trwa około 2 godzin, więc nie wymaga od nas wielkiego poświęcenia.

ODPORNOŚĆ NA WODĘ

Opaska została wyposażona w system ochronny przed wodą. Potwierdzać to ma certyfikat IP67, który zabezpiecza urządzenie przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia (do 30 min) oraz przed kurzem i pyłkami. W takim razie Mi Bend 2 może towarzyszyć nam przy kąpieli w wannie i pod prysznicem. Nie obawy, że ulegnie zniszczeniu. Tak wspomniałem wcześniej ,pod wodą nie działa przycisk interakcji. Po krótkim przesuszeniu odzyskuje 100% sprawność.

WNIOSKI

Przyrząd w pełni spełnia swoje zadania, do których został stworzony. W niedużej cenie bo tylko 170 zł będziemy mogli cieszyć się inteligentną opaską, która będzie obserwowała nasz organizm i rejestrowała wyniki. Świetnie radzi sobie w połączeniu z Androidem. Dobrze użytkowana może posłużyć na bardzo długo, choć ten sprzęt nie należy do niezniszczalnych- szybko pojawiają się rysy i ślady użytkowania.

Podziel się z innymi

O autorze