Zależy Ci na zdrowiu i na jakości powietrza jaki oddychasz? Szukasz taniego oczyszcza powietrza? Sprawdź czy warto kupić Xiaomi Mi Air Purifier 2.

CHARAKTERYSTYKA

Mi Air Purifier można określić w dwóch słowach: prostota i minimalizm. Urządzenie nie posiada żadnych paneli dotykowych czy kolorowych wyświetlaczy. Obecny jest tutaj tylko jeden przycisk odpowiedzialny za wszystkie wbudowane funkcje i diodę określającą poziom zanieczyszczeń. Mamy do dyspozycji tryb auto, tryb nocny lub tryb wydajny. Wystarczy, że podłączymy oczyszczacz do gniazda i będzie działał.

Xiaomi_Mi_Air_Purifier_2

SPECYFIKACJE

Za efekty oczyszczacza odpowiada wnętrze urządzenia, czyli trójwarstwowy filtr cylindryczny. Odpowiada on za filtrowanie cząsteczek kurzu oraz większych obecnych cząstek. Aktywowany filtr węglowy odpowiedzialny jest za usuwanie nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych cząstek jak np. benzen. Jeśli chodzi o statystyki to eliminuje on 99,3% zanieczyszczeń oraz 100% pyłków i kurzu (jest to jednak obietnica producenta bez pokrycia) oraz 99% formaldehydów.

FUNKCJE 

Mimo ubogich funkcji w naszym oczyszczaczu, dostępna aplikacja Mi Home. Mi Air Purifier posiada moduł Wi-Fi umożliwiający komunikację z telefonami i tabletami z systemem Android oraz iOS. Dzięki czujnikowi firmy Sharp, na urządzeniach mobilnych wyświetli nam się informacja o temperaturze oraz wilgotności powietrza. Aplikacja umożliwia nam również wybieranie trybu pracy- co jest bardzo przydatne.

SKUTECZNOŚĆ

Nie ma co się oszukiwać. Jeśli chcesz kupić Purifier 2 po to, aby usunąć całkowicie kurz z Twojego domu to się zawiedziesz. Po kilku godzinach pracy urządzenia, powietrze rzeczywiście jest przyjemniejsze i lżejsze. Świadczą o tym odczyty pomiarów za które odpowiedzialny jest czujnik firmy Sharp.

CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W XIAOMI MI AIR PURIFIER 2?

Na pewno jest bardzo dobry krok w kierunku ochrony naszego zdrowia i naszych bliskich. Zwłaszcza jeśli mieszkasz w dużych ośrodkach aglomeracyjnych takich jak Warszawa czy Kraków. Maszyna faktycznie działa i potwierdzają to pomiary czujników. Gorzej sobie radzi z kurzem, więc nadal będziecie musieli je ścierać. Cena jest bardzo atrakcyjna bo wynosi jedynie 799 zł. Ten oczyszczacz jest jednym z najtańszych i skutecznych urządzeń tego typu. Filtr, który wytrzymuje od 120 do 150 dni należy wymieniać regularnie, a koszt takiego zamiennika oscyluje około 250 zł.

Podziel się z innymi

O autorze