Jeżeli poszukujecie dobrego, niedrogiego laptopa, być może zainteresuje Was fakt, że w sklepie Gearbest można obecnie nabyć Xiaomi Mi Air 13, do tego za mniej, niż 2700 złotych. Cena kusząca, zaś same osiągi urządzenia też nie powinny być powodem do kręcenia nosem. Jeżeli dotychczas mieliśmy styczność jedynie a laptopami Acer, HP lub Dell, może to być idealna okazja, żeby przyjrzeć się czemuś nowemu. I, co najważniejsze, dobremu.

Styl i osiągi

Laptop posiada solidną, aluminiową obudowę. Klawiatura jest wygodna, podświetlana, do tego dochodzi spory touchpad. Urządzenie posiada moduły Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth a także porty USB, USB-C, HDMI i wejście jack na słuchawki.

Xiaomi-Mi-Air-133-5

Laptop nie nadaje się do gier, lecz do pracy biurowej lub zwykłego korzystania z Internetu już tak. Mi Air 13 jest napędzany procesorem Core M3, zaś sprzedawana przez Gearbest wersja posiada 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD 256 GB. Bateria urządzenia starcza na 7-8 godzin pracy, zaś ładować je możemy zarówno ładowarką, jak i poprzez port USB-C. Sam laptop jest bardzo wydajny i nie zwalnia pracy, nawet po otwarciu kilku większych stron internetowych w paru kartach.

Pamiętajmy jednak o tym, aby mieć pod ręką płytę z systemem lub inny instalator, ponieważ Mi Air 13 z Gearbest jest importowany z Chin, więc znajdziemy na nim właśnie chińskiego Windowsa. Jeżeli jesteśmy jednak na to przygotowani, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać Mi Air 13 szansę i przekonać się samemu, dlaczego Xiaomi jest tak popularnym ostatnio producentem elektroniki.

Podziel się z innymi

O autorze