Każdy fan nowych technologii z niecierpliwością wyczekuje światowych targów telekomunikacyjnych w Barcelonie. Zwłaszcza, że wtedy ma nastąpić uroczysta premiera Xiaomi Mi 2.

Poprzedni model – Xiaomi Mi A1 zyskał sporą popularność. Dlatego tym bardziej użytkownicy i zwolennicy tej marki, nie mogą się doczekać kiedy będą mieli możliwość ocenić możliwości Mi A2. Wszystko się rozstrzygnie pod koniec lutego na targach MWC (Mobile World Congress).

Specyfikacje

Pierwsze co nam się rzuci w oczy to porządny ekran o dużej przekątnej bo aż 5.99 cala i proporcjami 18:9. Kiedy obrócimy smartfona, na tylnej klapie zobaczymy dwa aparaty – taka koncepcja jest coraz popularniejsza. Nowoczesny wygląd podkręca czytnik linii papilarnych. Za prawidłowe funkcjonowanie urządzenia będzie odpowiadał Android w wersji Oreo.

Xiaomi_Mi_a2

Snapdragon czy Surge?

Istnieje duża szansa na to, że Mi A2 nie będzie napędzany Snapdragonem 630, tylko własnym chipem Xiaomi – Surge S2. Również miał by zostać zaprezentowany w Barcelonie po raz pierwszy. Nowy procesor  zostanie wyprodukowany w procesie technologicznym 16 nm i systemie scalonym składającym się z ośmiu rdzeni. Grafika w Mi A2 to Mali G71 MP8. Do tego wszystkiego konkretne wsparcie dla pamięci i nośników danych. Takie połączenie ma sprawić lepszą jakość użytkowania i większą wydajność od poprzednika, gdzie obecny był Snapdragon 625.

Model procesora zastosowany w Xiaomi Mi A2 staje się mniej ważny, z racji tego, że i tak będzie to godny uwagi następca starszego Mi A1. Jeśli cenowo będzie porównywalny do swojego brata, to może się okazać hitem sprzedażowym.

 

Podziel się z innymi

O autorze