Xiaomi nie tak szybko wprowadził aktualizację Androida Oreo dla działającego na Androidzie Mi A1. To może nie dotyczyć najnowszej wersji Androida, ponieważ model Mi A1 z systemem Android 9.0 Pie został zauważony w bazie danych GeekBench.

1

W tej chwili Mi Mix 2s jest jedynym modelem Xiaomi, który ma aktualizację Android 9.0 Pie, ale jest to zgodne z niestandardowym MIUI Xiaomi 10. Najnowszy Mi A2, który wszedł do sprzedaży dopiero niedawno, działa na systemie Android 8.0 Oreo. Wynik testu porównawczego modelu jest nieco wyższy niż wynik większości modeli, które przeszły przez GeekBench. Przeszedł przez pojedynczy test podstawowy, w którym uzyskał wynik 932 punktów, a w teście wielordzeniowym zdobył 4470 punktów. Nowa wersja systemu operacyjnego mogła odegrać w tym rolę. Model na GeekBench ma 4 GB pamięci RAM, ale nadal jest zasilany przez chipset Snapdragon 625.

Android 9.0 Pie oferuje wiele funkcji, takich jak gesty pełnoekranowe, nowy interfejs użytkownika ulepszony do wyświetlania pełnoekranowego i wiele więcej. Umożliwia także zoptymalizowany system z funkcją Adaptive Battery, która uczy oszczędzać trochę energii, biorąc pod uwagę wzorce użytkowania stosowane przez użytkownika. Aparat uzyska także pewną optymalizację w Androidzie. Xiaomi nie ujawni jeszcze żadnych oficjalnych informacji o zbliżającej się aktualizacji. Prawdopodobnie minie kilka miesięcy, zanim stabilny Android Pie ROM dla Mi A1 zostanie wprowadzony.

Podziel się z innymi

O autorze