Xiaomi i Meizu już od dłuższego czasu wydają się patrzeć na siebie spod byka. Nie ma się jednak co dziwić Lei Junowi i jego ekipie – wypuszczony na rynek, zaledwie kilka tygodni temu, Meizu 16 stał się najtańszym flagowcem na rynku, wykorzystującym procesor Snapdragon 845. Kilka dni później, na rynku pojawił się jeszcze tańszy Pocophone F1 od Xiaomi, również z chipsetem Qualcommu tego samego typu. Na tym jednak na koniec – już za sześć dni, 19 września, na rynek trafi mniejsza wersja Xiaomi Mi 8, zwana Youth Edition. Cena urządzenia też nie będzie należeć do wysokich – 1999 yuanów, co w przeliczeniu daje nam około 293 dolarów.

maxresdefault-640x360

Jeśli Meizu gloryfikuje 2B z NieR: Automata, to może nawet dam im szansę. „No waifu, no laifu”.

Co na to Meizu?

Konkurent nie zamierza pozostawać dłużny – w dniu oficjalnej premiery Mi 8 Youth Edition, na rynek trafi Meizu 16X, mniejszy wariant swojej głównej wersji. Według oficjalnych doniesień, oba smartfony będą wyposażone w najnowszy chipset Qualcommu, czyli Snapdragon 710. I chociaż Xiaomi nabiera wody w usta, jeśli chodzi o parametry ich nowego urządzenia, tak założyciel Meizu, Huang Zhang, otwarcie ogłosił, że to ich maszyna zostanie najlepszym smartfonem z procesorem Snapdragon 710. Mocne słowa, ciekawe, jak zareagowało na nie szefostwo Xiaomi…

Obie firmy próbują zdominować rynek flagowców i tanich smartfonów, zaś konkurencji nie brakuje. A jakie jest Wasze zdanie? Pozostaniecie przy Xiaomi, czy też może dacie Meizu szansę?

Podziel się z innymi

O autorze