Wczorajsza konferencja Apple zaprezentowała światu trzy nowe urządzenia: iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR. Oczywiście, chińskie firmy zajmujące się produkcja smartfonów bardzo szybko zaczęły brać na warsztat to, co już poznaliśmy w ofercie Apple, starając się stworzyć coś podobnego, lecz tańszego. Na końcu swojej własnej konferencji, Xiaomi porównało nadchodzącego Mi 8 Youth Edition z jednym z modeli iPhone’a (nie wiadomo jednak, z którym), co możemy zobaczyć na zaprezentowanym poniżej plakacie.

xiaomi-mi-8-and-iphone-a-576x1024

Xiaomi Mi 8 Youth Edition Gold

Na plakacie możemy zauważyć, że nowy wariant nadchodzącego flagowca Xiaomi wygląda dość osobliwie, podobnie jak złota wersja iPhone’a. Weług zapewnień Xiaomi, z tyłu obudowy nie znajdziemy już pionowo ułożonego podwójnego aparatu, który został zastąpiony poziomym ustawieniem obiektywów. Obudowa urządzenia została po części wykonana z hartowanego szkła, które będzie dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.

Według zapowiedzi, Mi 8 Youth Edition zostanie wyposażony w 6,26-calowy wyświetlacz, o formacie 19:9 i rozdzielczości 2280 x 1080. Tradycyjnie już, znajdziemy na nim „monobrew” oraz podwójne szkło, a wszystko to w cenie 1999 yuanów, czyli około 293 dolarów.

Już po tej cenie można wywnioskować, że smartfon będzie napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 710 SoC, wraz z 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Co do tylnego aparatu, nie znamy jeszcze wszystkich informacji – główny obiektyw będzie mieć moc 12 megapikseli, lecz o wydajności tego drugiego jeszcze nic nie wiadomo. Z przodu obudowy znajdziemy z kolei mocarny aparat do selfie o mocy 24 megapikseli. Bateria będzie mieć pojemność 3250 mAh, lecz nie wiadomo jeszcze nic na temat systemu operacyjnego. Generalny design telefonu nie będzie znacząco odbiegać od innych urządzeń z serii Mi 8.

Podziel się z innymi

O autorze