Doczekaliśmy się nowej oferty smartfonów od Apple. Niestety fani nie przyjęli tego zabiegu z uśmiechem na twarzy. Mimo złych opinii, Xiaomi również zastosowało kontrowersyjne wcięcie w swoim flagowym modelu.  

Do sieci trafiły zdjęcia, które obrazują wygląd ekranu z Xiaomi Mi 7. Chiński producent zaproponował prawie bezramkowy wyświetlacz. Na przednim panelu będzie obecne (jak uważają użytkownicy) nieestetyczne wcięcie takie jak w iPhonie X – prześmiewczą nazwane „monobrwią”. Powierzchnia ta przeznaczona jest dla czujników, głośnika i przedniej kamery.

g_-_608x405_-_-_xe7651e97-f1dd-4811-be6c-9f0aa1ab8f1e

Poprzednie modele Xiaomi posiadały kamerki pod wyświetlaczem co okazało się mało praktyczne. Co prawda obeszło się bez „dziwacznego” wcięcia. Jednak, kiedy korzystaliśmy z kamery (selfie, wideorozmowa) byliśmy zmuszeni obracać telefon do góry nogami.

Mi 7 to już kolejny smartfon z Androidem, którego uzbrojono w „monobrew”. Wcześniej taki zabieg zastosowano w Huaweiu p20 Lite, Oppo R15. Istnieje duża szansa, że zobaczymy je również w OnePlus 6 i Huaweiu P20. Prawdopodobnie Mi 7 będzie wyposażony również w funkcję odblokowywania telefonu za pomocą skanu twarzy. Obecna będzie w nim nakładka MIUI, a za sprawność będzie odpowiedzialny Snapdragon 845.

Źródło: gsmarena.com

Podziel się z innymi

O autorze