Xiaomi nie zwalnia tempa. Stopniowo podbija kolejne obszary nowych technologii. Były już smartfony, oczyszczacze powietrza, elektryczne hulajnogi. Teraz przyszedł czas na mocne laptopy przeznaczone dla graczy.

Mi Gaming Laptop

Tworząc ten komputer, Xiaomi inspirowało się Razerem Blade i Mi Notebookiem Pro. Efektem krzyżówki jest Mi Gaming, do którego postanowiono wcisnąć mocniejsze podzespoły, efektywniejsze chłodzenie i podświetlaną klawiaturę w kolory tęczy.

xiaomi-mi-gaming-laptop-spec-1000x500

Specyfikacja

Mi Gaming Laptop jak zapowiada producent poradzi sobie z każdą grą. Wnętrzem laptopa jest czterordzeniowy procesor Intel Core i7-7700HQ. Za bardzo dobre wyniki tekstury odpowiada grafika Nvidia GeForce GTX 1060, która jest wspierana przez 16 GB RAM-u. W laptopie obecne są dwa dyski. Jedne o pojmeności 256 GB (SSD NVMe). Drugi natomiast o pojemności 1 TB. Wielkość ekranu wynosi 15,6 cala o rozdzielczości 1920×1080.

Należy dodać, że Xiaomi wyprodukowało urządzenie, które z wyglądu może i przypomina komputer biznesowy, ale statystykach wygląda raczej na dość konkretną maszynę z bogatym wnętrzem.

Dodatki

Chiński producent zadbał o inne parametry. Po pierwsze mocniejsze chłodzenie. Laptop będzie wyposażony w dwa wentylatory oraz specjalne rurki odprowadzające ciepło. Lepsze efekty dźwiękowe dzięki głośnikom Dolby dostowane w technologii Dolby Atmos. Do tego zintegrowane gniazdo z mocnym wzmacniaczem. Widowiskowym dodatkiem jest podświetlana klawiatura z pełnym oświetleniem RGB.

xiaomi-mi-gaming-laptop-2-1000x563

Cena

Jak przystało na Xiaomi, koszty nie przerażają jak na tak bogate urządzenie. Rozbudowana wersja ma kosztować około 6000 zł. Tańsza wersja, uboższa w niektóre parametry wyceniona została na 4000 zł. Mi Gaming laptop dorównuje najlepszym modelom dla graczy i to wszystko w stosunkowo niskiej cenie. Jeśli urządzenie nie trafi do polskiej dystrybucji, fani marki poradzą sobie bez problemu kupując z innego źródła.

Podziel się z innymi

O autorze