Black Shark, chinska firma wspierana przez Xiaomi, już jutro przedstawi swój pierwszy smartfon dla graczy. W Weibo pojawił się wyciek wideo, na którym zaprezentowany został design telefonu.

Widok z przodu telefonu sugeruje, że nie ma on wydłużonego wyświetlacza, dlatego ciężko określić jego proporcje. Jednak lista AnTuTu z lutego sugeruje, że ekran będzie obsługiwał rozdzielczość FHD + 2160 x 1080 pikseli i proporcje 18:9.

Dalsze zdjęcie sugeruje, że Black Shark jest wygodny do obsługi jedną ręką. Posiada cienkie ramki boczne i nieco szersze u góry i u dołu ekranu. Przycisk główny, znajdujący się na dole telefonu, jest prawdopodobnie połączony z czytnikiem linii papilarnych.

Poprzednie doniesienia ujawniły, że telefon zachowuje niektóre podstawowe funkcje MIUI. Patrząc na wygląd ikon, można stwierdzić, że będzie to niestandardowa wersja oprogramowania.

W tle kolejnego zdjęcia widać pudełko zawierające obraz kontrolera gier Bluetooth, który może zostać podłączony do górnej części telefonu. Użytkownicy po podłączeniu mogą korzystać z wciągającej rozrywki, trzymając telefon w trybie poziomym.

xiaomi-blackshark-ukazany-na-p-image-744

Jak głoszą plotki, telefon Black Shark będzie napędzany chipsetem Snapdragon 845, dostępnym w dwóch wersjach: 6GB RAM + 64GB pamięci wbudowanej i 8GB RAM + 256GB pamięci wbudowanej. Oczekuje się, że będzie również wyposażony w baterię z szybkim ładowaniem oraz wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania.

JD.com jest oficjalnym partnerem Black Shark na najbliższe 3 lata. We współpracy z chińskim sprzedawcą Xiaomi, zaczął już otrzymywać pierwsze rezerwacje na telefon Black Shark. Oficjalne wyprzedaże mają się rozpocząć 20 kwietnia, jednak cennik nie jest jeszcze nam znany.

Podziel się z innymi

O autorze