Xiaomi Mi Box jest jednym z niewielu Android TV boxów z Androidem TV, a nie standardową wersją Androida na telefony komórkowe. Wprowadzono go na rynek dwa lata temu, TV box ma teraz następcę, który został nazwany Mi Box S. Czy warto go kupić? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

1

Mi Box S ma ten sam wzór co Mi Box 4 sprzedawany w Chinach, ale jest czarny w przeciwieństwie do jego chińskiej wersji. Działa dzięki Androidowi TV, specjalnemu oprogramowaniu, które zostało stworzone z myślą o inteligentnych telewizorach.

Konstrukcja pudełka nie jest jedyną nową rzeczą. Mi Box S został również wyposażony w nowy pilot. Przycisk zasilania znajduje się teraz pośrodku u góry. Tuż pod nim umieszczono przycisk mikrofonu Asystenta Google. Dostępny jest również specjalny przycisk Netflix, przycisk Live TV i przycisk aplikacji. Działa z systemem Android 8.1 po wyjęciu z pudełka.

Mi Box S obsługuje wyjście 4K i odtwarzanie (4K przy 60 fps). Dzięki wbudowanemu Chromecastowi możesz też przesyłać na telewizor to, co jest na telefonie, tablecie lub ekranie komputera. Dzięki Asystentowi Google urządzenie Mi Box S będzie również sterować obsługiwanymi inteligentnymi urządzeniami domowymi, takimi jak termostat i oświetlenie. Możesz również użyć asystenta, aby znaleźć film czy serial, poprosić go o odtworzenie utworu, a nawet o prognozę pogody.

Mi Box S ma takie same elementy wewnętrzne jak Mi Box. Jest on zasilany czterordzeniowym chipsetem Cortex-A53 z procesorem Mali-450 i ma 2 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci masowej. Mi Box S został wyposażony w dwupasmowe Wi-Fi i Bluetooth 4.2 do łączności. Posiada port HDMI 2.0, pojedynczy port USB 2.0, port wyjściowy audio i port wejściowy zasilania. Podobnie jak Mi Box, można podłączyć do niego także obsługiwany gamepad i grać w gry na dużym ekranie.

Jeśli posiadasz już Mi Box, nie ma powodu, by kupować Mi Box S. Jednak ci, którzy nie mają jeszcze skrzynki Android TV, powinni wziąć to urządzenie nie tylko ze względu na nowy projekt, ale także dlatego, że jest tańszy niż oryginał.

Mi Box S kosztuje 59,99 USD i jest dostępny w przedsprzedaży na Walmart. Wysyłka rozpocznie się 6 listopada.

Podziel się z innymi

O autorze