Plotki na temat Mi 9 nie ustają. Tym bardziej, że potwierdzone źródła pochodzące z sieci zaopatrzeniowej Xiaomi utrzymują, że kolejny flagowiec trafi do sklepów w pierwszej połowie 2019 roku, zaczynając oczywiście od rynku rodzimego. Oczekiwania fanów nie pozostawiają jednak żadnych złudzeń – Xiaomi powinno pójść na całość. Podwójny aparat z Mi Mix 3 nie jest już szczytem marzeń, fani chcą teraz potrójnego modułu. Równie wysokie wymagania dotyczą procesora.

Pierwszy na rynku?

Oczekuje się, że Mi 9 zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 8150, co uczyniłoby go pierwszym smartfonem na rynku, napędzanym tą bestyjką. Dla mniej obeznanych w temacie, procesor ten uprzednio nazywał się Snapdragon 855. Jednostka ta ma zostać wyprodukowana dzięki TSMC, z wykorzystaniem siedmionanometrowego procesu. Otrzyma też ona oddzielny procesor, odpowiedzialny za sztuczną inteligencję. Jego jednoczipowa architektura ma przypominać procesor Kirin 980.

xiaomi-mi-max-3-640x405

Aparat o mocy 48 MP ma zostać wyposażony w czujnik Sony IMX586, a przynajmniej tak życzą sobie fani. Należy jednak pamiętać, że komponent ten uchodzi jednak za topowy, więc nie wiadomo, czy Xiaomi będzie chciało sobie na niego pozwolić.

Szacuje się, że pamięć RAM urządzenia będzie wynosić 6/8 GB, zaś w przypadku najdroższych wariantów, może sięgnąć nawet 10 GB. Z pewnością pewnikiem będzie czytnik odcisków palców w wyświetlaczu, ochrona przed wilgocią i kurzem oraz kompatybilność z funkcją ładowania bezprzewodowego.

Zapowiada się zatem ciekawa premiera. Zastanawiam się, ile z tych plotek w ogóle się sprawdzi.

Podziel się z innymi

O autorze