Kilka miesięcy temu Xiaomi wprowadziło na rynek trzecią generację Mi Band w dwóch wariantach: jeden standardowy Mi Band 3 i inny Mi Band 3 NFC. Podczas gdy standardowa wersja jest już dostępna w sprzedaży w Chinach, nie zostanie jeszcze uruchomiona sprzedaż wersji NFC.

Niedawno firma opublikowała film na swoim koncie Weibo, który prezentuje wersję Mi Band 3 NFC i sugerując, że urządzenie może wkrótce zostać dopuszczone do sprzedaży. Teraz Huang Wang, dyrektor generalny Huami, zamieścił na Weibo informacje, że wersja Mi Band 3 NFC zdała trzy testy i jest już prawie gotowa do sprzedaży. Firma wcześniej ujawniła, że wariant Mi Band 3 NFC będzie dostępny od września, ale nie podano jeszcze żadnej konkretnej daty.

2

Wariant NFC nowego trackera aktywności trzeciej generacji Xiaomi ma wsparcie dla płatności zbliżeniowych za pomocą Mi Pay. Obsługuje również płatności kartą miejską, które działają w ponad 167 miastach w Chinach, w tym w Pekinie, Szanghaju, Guangzhou, Shenzhen, Wuhan, Tianjin, Shijiazhuang, Suzhou, Hefei, Xi’an i Jilin.

Mi Band 3 jest wyposażony w pojemnościowy ekran dotykowy OLED o przekątnej 0,78 cala. Według firmy wyświetlacz oferuje lepsze wrażenia podczas przeglądania i odrzucania połączeń i wiadomości. Został przeprojektowany w celu zapewnienia, że tracker nie spadnie z paska, na co wielu użytkowników skarży się, mówiąc o jego poprzedniku.

Wraz z dodaniem wiadomości do przeglądania i funkcją widoku i odrzucenia połączenia, Mi Band 3 może również zapewnić prognozę pogody, a także budzik, który można wyłączyć z ekranu dotykowego. Inne funkcje obejmują monitor pracy serca, codzienne liczenie kroków i przypomnienie generowane przy siedzącym trybie życia jako część funkcji zarządzania zdrowiem.

1

Co więcej, Mi Band 3 jest odporny na wodę i kurz. Wodoodporność obejmuje głębokość do 50 m, co sprawia, że działa idealnie nawet gdy użytkownik pływa. Jedną z najważniejszych rzeczy stanowi żywotność baterii. Nowo wprowadzony na rynek Mi Band 3 ma ulepszoną baterię, która według firmy może zapewniać do 20 dni pracy na jednym ładowaniu.

Wariant NFC Xiaomi Mi Band 3 ma cenę 199 juanów około 31 USD). Urządzenie ma wejść do sprzedaży pod koniec tego miesiąca. Z drugiej strony, standardowa edycja Mi Band 3, wyceniona na 169 juanów (około 26 USD), jest teraz dostępna w Chinach dzięki otwartej sprzedaży.

Podziel się z innymi

O autorze