Wraz z zestawem słuchawkowym Bluetooth Air Xiaomi, chińska firma ogłosiła również wypuszczenie na rynek nowego inteligentnego głośnika – Xiaomi XiaoAi Speaker HD. Jak sama nazwa wskazuje, głośnik dysponuje własnym inteligentnym asystentem głosowym firmy XiaoAi.

Głośnik Xiaomi XiaoAi HD zapewnia jakość dźwięku HiFi i 360-stopniową obsługę dźwięku przestrzennego. Został on wyceniony na 599 juanów (około 87 USD). Składanie zamówień wstępnych będzie możliwe od 11 stycznia.

2

Pod względem wzornictwa, inteligentny głośnik Xiaomi cechuje minimalistyczny wygląd przypominający wieżę. Urządzenie mierzy 150 mm x 150 mm x 230 mm. Na pierwszy rzut oka głośnik wygląda bardzo podobnie do serii Google Home. Chiński gigant technologiczny zdecydował się nawet na użycie ciemnoszarej i jasnoszarej tkaniny, która pokrywa głośnik.

Urządzenie zostało wykonane w taki sposób, że chroni wewnętrzne elementy przed kurzem, co nie wpływa na przenoszenie dźwięku. Głośnik zaprojektowano jako trójwymiarową strukturę stereo, która zapewnia wydobywanie się 360-stopniowego dźwięku przestrzennego. Tak przynajmniej zapewnia producent. Na górze urządzenia znajdują się cztery przyciski: przycisk zasilania, głośności (głośniej – ciszej) i przycisk odtwarzania/pauzy.

Firma zapewnia również, że głośnik Xiaomi XiaoAi Speaker HD jest wyposażony w szerokopasmową matrycę głośnikową o dużej mocy, która zapewnia wysoką wydajność i bogatą ekspresję muzyczną. Xiaomi zoptymalizował także pole dźwiękowe, a głośnik niskotonowy o średnicy 104 mm cechuje dokładniejszy oddźwięk.

Procesor sygnału cyfrowego (DSP), w który jest wyposażony w głośnik, zapewnia potężną kontrolę głośności. Zapewnia automatyczne kompensowanie i regulację dźwięku w zależności od głośności. Pozwala także dynamicznie regulować głośność trójpasmową dla zrównoważonego pola dźwiękowego i oferuje czystsze brzmienie, które jest naturalne ,miękkie i odporne na zakłócenia. Do łączności urządzenie wykorzystuje dwuzakresową sieć Wi-Fi i technologię Bluetooth 4.1, która umożliwia obsługę odtwarzania muzyki A2DP.

Głośnik przechwytuje polecenia użytkownika za jednym razem dzięki temu, że urządzenie zostało umieszczone w pierścieniu z mikrofonem złożonym z sześciu wysokiej czułości mikrofonów. Zapewnia to dokładność rozpoznawania głosu, a także szybką reakcję na wydawane polecenia.

Jak już wspomniano, XiaoAi Smart Assistant firmy Xiaomi zasila inteligentny głośnik, który umożliwia użytkownikom sterowanie za pomocą poleceń głosowych. Pozwala także między innymi na kierowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi włączającymi/wyłączającymi światła, sprawiając, że możemy dostosować jasność.

Podziel się z innymi

O autorze