Minęło kilka dni, odkąd Xiaomi zdobyło uwagę fanów nowinek swoją nową zapowiedzią, dotyczącą nowego smartfonu, mającego składać się z rozmiarów tabletu w poręczną komórkę. Na zaprezentowanym przez Lin Bina gifie, widzimy jak urządzenie można zgiąć w dwóch miejscach, aby dostosować jego rozmiar do naszych aktualnych potrzeb.

Z kolei w dniu wczorajszym, potwierdzone informacje doniosły, że Visionox, chińska firma specjalizująca się w produkcji wyświetlaczy, zajmie się stworzeniem paneli OLED na potrzeby nowego wynalazku Xiaomi. Plotka została potwierdzona przez rzecznika Visionox.

Prawdziwy przełom

Według Visionox, podwójnie składany design to prawdziwy przełom na rynku smartfonów. Bazując się na już istniejącej technologii giętkich ekranów, opracowanych przez Visionox, połączone siły obu firm zdołały poradzić sobie ze wszystkimi przeszkodami, które pojawiły się podczas pierwszych testów.

Xiaomi-Foldable-Phone

Jak twierdzi Lin Bin, największym problemem na początku było nadanie ekranowi giętkości, opracowanie zginanej obudowy, stworzenie czterokołowego mechanizmu zginającego smartfona oraz przeniesienie MIUI do nowego środowiska. Dyrektor Xiaomi utrzymuje tu, że jeżeli urządzenie spodoba się wszystkim testującym go wtajemniczonym, firma zacznie poważnie myśleć nad masową produkcją tego cacka. Według Xiaomi, taki składany telefon jest praktyczniejszy i piękniejszy, łącząc w sobie najważniejsze cechy smartfonu i tabletu.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie się nazywać nowe urządzenie Xiaomi. Lin Bin myśli nad nazwami Xiaomi Dual Flex lub Xiaomi MIX Flex. Ta pierwsza brzmi chyba nieco lepiej.

Podziel się z innymi

O autorze