Chociaż smartfony Xiaomi nie posiadają najpotężniejszych aparatów na rynku, ich dokładna optymalizacja systemu oraz zaawansowane opcje pozwalają im nadrobić braki sprzętowe, zaś robione nimi zdjęcia wychodzą naprawdę dobrze. Nic więc dziwnego, że Mi MIX 3 oraz Mi 8 cieszą się sporą popularnością pośród amatorów fotografii. Sam MIX 3 mógł pochwalić się trybem Super Night Scene, który miał z czasem pojawić się na innych urządzeniach. W zeszłym tygodniu pisałem o planach zaktualizowania Mi 8, aby i ten smartfon otrzymał ów tryb, aczkolwiek data ukazania się takiej łatki nie została wówczas podana. Nowy Redmi 7 już otrzymał Super Night Scene, zaś w dniu dzisiejszym, na Weibo pojawił się post współzałożyciela i dyrektora Xiaomi, Lin Bina, który ogłosił, że do końca lutego aparaty w smartfonach Mi 8 SE również będą oferować tryb Super Night Scene.

Na równi z lepszym

Jak twierdzi Lin Bin, Xiaomi Mi 8 SE ukaże się w tym samym dniu, co podstawowy Mi 8. Wersja SE zostanie wyposażona w aparat Sony 12 MP, o pikselach w rozmiarze 1,4 um. Jest to taki sam aparat, jaki znajdziemy w droższej, wydajniejszej wersji podstawowej. To samo tyczy się aparatu przedniego o mocy 20 MP. Xiaomi już zapowiada, że w kwestii robionych zdjęć, SE będzie wypadać tak samo dobrze, co jego droższy odpowiednik.

20190129_231411_326

A co dokładnie da nam ten cały Super Night Scene? Tryb ten pozwala na robienie jaśniejszych, bardziej nasyconych zdjęć przy słabym oświetleniu. W momencie, gdy naciśniemy przycisk robienia zdjęcia, aparat wykona 8 zdjęć o różnych ustawieniach podświetlenia i nasycenia kolorów, które następnie zostaną nałożone na siebie, po czym z każdego z nich zostaną wybrane najlepsze fragmenty, z których aparat w ułamku sekundy zbuduje świetnie wyglądające zdjęcie.

Na ten moment, funkcja Super Night Scene jest obecna w Mi 8 SE/Explorer Edition/Screen Fingerprint Edition oraz MIX 2S oraz innych modelach.

Podziel się z innymi

O autorze