Gry z gatunku Battle Royale wywołują mieszane uczucia. Dla jednych jest to gorący trend i świetna rozrywka, dla innych (wliczając w to także mnie) jest to kompletny rak trawiący przemysł gier, który za cholerę nie chce się wreszcie odczepić. Niestety, tak długo, jak dzieciaki będą się jarać Fortnite, tak długo będą nas karmić wypełnionym płatnymi Loot Boxami i internetowymi memami ścierwem.

W ślad za modą poszło też Xiaomi, wypuszczając na rynek wieloosobową strzelankę zatytułowaną Survival Game – jak można się łatwo domyślić, jest to klon PUBG i Fortnite, w którym wyskakujemy z pojazdu i ganiamy po mapie, starając się przetrwać i zbierać ekwipunek, pozbawiając przy tym życia napotkanych graczy i starając się, aby nas nie spotkał taki sam los. I chociaż gra wygląda jak typowa kalka na wzór chińskiego Overwatcha, Xiaomi utrzymuje, że tytuł będzie posiadać też swoje własne, unikatowe cechy. Cóż, ja na ten moment mogę z pewnością przyznać, że Chińczycy postarali się przynajmniej pod kątem designów postaci – nic wybitnego, ale nie znajdziemy tu modeli skradzionych innym IP, jak to miało miejsce właśnie w kopii Overwatch.

Jak więc się prezentuje PUBG po chińsku?

Na ten moment, Xiaomi chce skupić się przede wszystkim na indyjskich graczach. Sam gameplay to nic odkrywczego w gatunku Battle Royale. Mamy nasz statek kosmiczny, z którego zeskakujemy na spadochronie na wybrane przez nas miejsce na mapie, po czym rozpoczynamy walkę o przetrwanie.

survival-game-1

W grze sporą rolę odgrywają czipy, za pomocą których możemy usprawnić naszą postać. Na ten moment jest to jednak jedyna zauważalna innowacja ze strony Xiaomi – otoczenie dalej wygląda, jak żywcem wyjęte z PUBG, grafika jest przeciętna, na co narzekają już pierwsi gracze, zaś gameplay skupia się na znanych schematach. Xiaomi w dalszym ciągu upiera się jednak, że gra jest unikatowa i inna od konkurencji, zaś grafika została zoptymalizowana tak, aby zapewnić jak najstabilniejszą rozgrywkę.

Survival Game na rynek trafiło teraz, lecz Betę ogrywać można było już w zeszłym roku. W App Store gra waży 185 MB, co nie jest zbyt duża wagą, biorąc pod uwagę rozmiar innych tytułów z tego gatunku.

Podziel się z innymi

O autorze