Szukacie szczoteczki sonicznej o sporej funkcjonalności, lecz wydatek z pogranicza 600-700 złotych jest dla was zbyt wysoki? W takim wypadku z myślą o Was powstał Smilesonic EX – propozycja ze średniej półki cenowej, oferująca nam możliwości porównywalne z topowymi modelami. Za około 360 złotych, nabędziemy solidnie wykonaną, stylową szczoteczkę dostępną w 5 różnych kolorach, oferującą pięć trybów pracy, wytrzymałą baterię oraz przydatne akcesoria w zestawie. Warto tu nadmienić, że większość szczoteczek z tego przedziału cenowego oferuje nam zauważalnie mniej. Przyjrzyjmy się zatem Smilesonic EX, bo naprawdę warto poznać tę szczoteczkę.

smilesonic-ex-white

Pierwsze wrażenie

Już na sam początek, po wyjęciu zestawu z pudełka, w oczy rzuca się mnogość dodatków. W zestawie znajduje się szczoteczka, ładowarka, twarde etui podróżne oraz 4 typy końcówek. A jak prezentuje się sama szczoteczka? Po wzięciu jej do ręki zauważyliśmy, że naprawdę dobrze układa się w dłoni. Urządzenie jest w pełni wodoodporne i wytrzymałe. Główki zostały idealnie dopasowane do rękojeści, nie zauważymy więc szczególnie dużych, psujących dobre wrażenie szczelin.

koncowki-smilesonic-ex

Warto też wspomnieć o jakości samych dodatków. Na uwagę z pewnością zasługuje poręczna ładowarka indukcyjna, która jest niewiele większa od podstawki szczoteczki. Ze względu na swoje niewielkie gabaryty, bez trudu znajdziemy dla niej miejsce w każdej łazience. Dołączone do zestawu podróżne etui co prawda nie posiada wbudowanej ładowarki USB, lecz zostało wykonane solidnie. Możemy być dzięki temu pewni, że jego twarda, plastikowa obudowa zapewni efektywną ochronę naszej szczoteczce podczas wyjazdów.

Design

Oprócz recenzowanego przez nas czarnego wariantu, na rynku znaleźć możemy szczoteczkę w kolorze białym, czerwonym, niebieskim oraz zielonym. I chociaż odnosimy wrażenie, że czarny wariant prezentuje się bardziej stylowo, szczoteczka biała też wiele jej nie odstępuje pod kątem wizualnym. Za spory plus Smilesonic EX na pewno można uznać fakt, że szczoteczka ta jest bardzo prosta w obsłudze – całym urządzeniem steruje tylko jeden przycisk. Przytrzymując go, włączamy urządzenie. Następnie wystarczy po prostu naciskać klawisz w celu przełączania się między pięcioma trybami pracy. Każdy tryb został oznaczony podświetlaną ikonką na obudowie szczoteczki, tuż pod przyciskiem. Czyni to Smilesonic EX idealną szczoteczką dla początkujących użytkowników, którzy obawiają się, że mogą się pogubić w funkcjach urządzenia. Dobre wrażenie dopełnia też sam kształt obudowy – idealnie układa się w dłoni, zaś tworzywo, z którego ją wykonano, jest bardzo miłe w dotyku.

smilesonic-ex-kolory

Zawartość zestawu

  • Szczoteczka Smilesonic EX
  • Ładowarka indukcyjna
  • 4 różne końcówki
  • Etui podróżne
  • Instrukcja obsługi

Sposób działania

Smilesonic EX należy do jednej z wiodących marek szczoteczek sonicznych. Szczoteczki te zauważalnie przewyższają standardowe urządzenia elektryczne, osiągając prędkość do 96 000 ruchów na minutę oraz będąc w stanie oczyścić nawet przestrzenie międzyzębowe, dzięki nowatorskiej technologii mikrobąbelków. Kolejną zaletą szczoteczek sonicznych jest to, że włosie nie musi dotykać samego szkliwa podczas mycia, dzięki czemu nie musimy kupować osobnych główek przeznaczonych do aparatów ortodontycznych, jeśli takowe nosimy. Każda z końcówek Smilesonic dostępnych na rynku przeznaczona jest do innego rodzaju mycia. Dzięki temu możemy z łatwością dobrać dla siebie idealną główkę szczoteczki.

Smilesonic EX posiada pięć trybów szczotkowania. Są to:

  • Clean – standardowe, dwuminutowe mycie
  • Sensitive – delikatne mycie wrażliwych zębów i dziąseł
  • Massage – dwuminutowe mycie zębów z dodatkowym masażem dziąseł
  • White – intensywne szczotkowanie, mające na celu usunąć plamy i przebarwienia
  • Polish – tryb polerujący, który wygładza szkliwo i czyni je bardziej połyskliwym

Szczoteczkę Smilesonic EX wyposażono też w dwa timery. Pierwszy wyłącza urządzenie automatycznie po upływie dwóch minut. Drugi to 30-sekundowy interwał, który co pół minuty włącza delikatne wibracje, mające na celu poinformować nas, że czas już przejść do kolejnej strefy w naszej jamie ustnej. Pozwala to na równomierne oczyszczenie wszystkich zębów.

Warto też zaznaczyć, że bateria szczoteczki pozwala jej na pracę przez trzy tygodnie, o ile szczotkujemy zęby sami, przez cztery minuty dziennie. Na obudowie znajdziemy wskaźnik stanu jej naładowania. Sama procedura ładowania baterii nie zajmuje wiele czasu, co również warto uznać za plus.

Werdykt

OCENA: 9/10

Jak na tak niedrogą szczoteczkę (w porównaniu z innymi topowymi markami), Smilesonic EX robi naprawdę piorunujące wrażenie, oferując nam aż pięć trybów pracy oraz solidne podróżne etui. Dodatkowym atutem jest sama soniczna natura szczoteczki, gwarantująca znacznie wyższy poziom szczotkowania zębów. Model ten uzyskał też wysokie oceny w rankingu https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-elektrycznych/ Jeżeli nasze portfele nie należą do najgrubszych, model ten będzie zapewne jednym z najlepszych wyborów z średniej półki cenowej. Z kolei naprawdę stylowy design tylko wzmaga pozytywne wrażenie. Idealna szczoteczka dla każdego, komu nie po drodze z topowymi modelami.

Podziel się z innymi

O autorze