Składane smartfony to coś, na czego zalew szykuje się już powoli ogólny rynek. Ze strony Xiaomi już pojawiły się pierwsze zajawki tego urządzenia, chociaż, jak twierdzi współzałożyciel i przewodniczący Xiaomi Lin Bin, nie było łatwo. Ostatecznie Chińczykom udało się przeskoczyć stojące im na drodze przeszkody, zaś Lin Bin już pokazuje światu całkiem spory, rozmiarów tabletu, smartfon, który można złożyć tak, aby uzyskać urządzenie o przekątnej 5 cali.

Pierwszy taki na świecie

Jak utrzymuje Xiaomi, będzie to pierwszy składany smartfon na świecie, który można zgiąć w dwóch miejscach. Dlatego też nazywa się go smartfonem podwójnie składanym. Według Lin Bina, piękno tego urządzenia leży w tym, że łączy ono w sobie użyteczność tabletu z wygodą smartfonu.

Xiaomi-Foldable-Phone

Smartfon wciąż jest obecnie na poziomie prototypu i minie jeszcze trochę czasu, zanim jego ostateczna wersja zawita na sklepowe półki. Jedną rzeczą, jaką można zauważyć w tym momencie, jest to, że wyświetlacz nie działa natychmiast po złożeniu urządzenia. Jest to z pewnością mankament, nad którym będzie obecnie pracować firma.

Samo urządzenie nie posiada jeszcze nazwy, zaś Xiaomi pyta się internautów o możliwe sugestie. A ponieważ tegoroczny MWC będzie się odbywać od 23 do 26 lutego, być może dowiemy się wówczas więcej na jego temat.

Podziel się z innymi

O autorze