Po okresie wyczekiwania, wreszcie nadszedł czas premiery nowego smartfonu Xiaomi z linii Redmi. Jest to o tyle istotna informacja, że same Redmi zawsze cieszyły się pozytywną opinią użytkowników. Jeszcze wczoraj, przewodniczący Xiaomi, Lin Bin, ujawnił część obudowy nowego smartfonu. Dziś jednak przyszedł czas na pełnoprawne ukazanie nowego wynalazku światu. Czy warto było czekać?

Specyfikacje

Redmi 6 został wyposażony w 5,45-calowy wyświetlacz HD+ o formacie 18:9, co stanowi pewien kontrast z zeszłorocznym, 5,7-calowym modelem. Znajdziemy tu też układ Helio P22, co powinno dodatkowo przyczynić się do solidnego działania smartfonu. Systemem operacyjnym został Android 8.1 Oreo zmieszany z MIUI 10.

Redmi-6-Gold

Z tyłu obudowy znajdziemy podwójny aparat o mocy 12 + 5 MP, co stanowi już pewien standard w obecnych urządzeniach Xiaomi. Z przodu natomiast umieszczono obiektyw o mocy 5 MP. Smartfon posiada również funkcję odblokowania urządzenia za pomocą rozpoznawania twarzy. Redmi 6 został wyposażony w baterię 3000 mAh. Jest też kompatybilny z 4G, VoLTE i dwiema kartami SIM.

Cena

Na ten moment, Redmi 6 został wyceniony na 799 Yuanów, czyli 125 dolarów. Dotyczy to oczywiście modelu tańszego, z 3GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Za droższy model, z 4 GB RAM i 64 GB miejsca na dysku zapłacimy 999 Yuanów, czyli 155 dolarów. Na rynku pojawi się również najtańszy wariant smartfonu – Redmi 6A. Jest on niemalże taki sam jak wersja podstawowa, za wyjątkiem pojedynczego aparatu o mocy 13 MP z tyłu obudowy. Posiada on 2GB RAM i 16 GB pamięci własnej, zaś jego cena wynosi 699 Yuanów. Jak zatem widać, seria Redmi w dalszym ciągu jest praktyczna i tania. Ciekawe tylko, kiedy Redmi 6 zawita do Polski.

Podziel się z innymi

O autorze