Jakiś czas temu użytkownicy w Indiach musieli się pogodzić z faktem, że chipsety MediaTek w urządzeniach Xiaomi stały się przeszłością na ich rynku. Ostatnie raporty z serwisu The Mobile Indian wskazują jednak, że MediaTek w Xiaomi powróci na indyjski rynek już wkrótce. Warto tu nadmienić, że Xiaomi na ogół nie wykorzystuje już MediaTek w swoich urządzeniach – ostatnim głównym produktem firmy z takim procesorem był Redmi Note 4 z 2016 roku.

mediatek-0c239758bde6d76-27af5ef

Przedawniona sprawa

Problemy miedzy Xiaomi a MediaTek w Indiach zaczęły się w 2014 roku, kiedy to Ericsson, powołując się na prawa do patentu, zakazał Xiaomi na mocy prawnej wykorzystywania tych procesorów na terenie kraju. Od tamtej pory, chiński gigant musiał zapomnieć o urządzeniach wykorzystujących MediaTek na indyjskim rynku, co rozczarowało wielu odbiorców, biorąc pod uwagę popularność procesora pośród Hindusów. Sprawa się jednak przedawniła i Xiaomi znowu może sięgać po MediaTek w Indiach. Według dyrektora MediaTek, nowego smartfonu wykorzystującego ich procesor Hindusi mogą się spodziewać już niedługo. Pewną zapowiedzią tego, co niedługo stanie się na indyjskim rynku, jest to, że Xiaomi wydało w Chinach dwa nowe smartfony – Redmi 6 i Redmi 6A, oba wykorzystujące chipset MediaTek. Data ich premiery poza ojczyzną Xiaomi nie jest jednak znana.

A jak się ta informacja ma dla pozostałych? Jeśli preferujemy indyjskie ceny i często importujemy stamtąd nowinki techniczne, będzie to dobra okazja na nabycia Redmi 6 lub 6A za, zapewne, mniej, niż to, czego będzie można się spodziewać w polskim Mi Store. Pozostaje więc tylko czekać.

Podziel się z innymi

O autorze