Qualcomm nieźle się ostatnio powodzi. Ich nowy procesor Snapdragon 845 zbiera świetne recenzje, bez względu na urządzenie, w którym jest wykorzystywany. Warto jednak nadmienić, że to nie seria 8XX tych procesorów jest powodem największych przychodów tej firmy – ten zaszczyt przypada ich procesorom ze średniej półki. Rzecz w tym, że w zeszłym roku, Qualcomm zmieniło politykę firmy, usprawniając chipsety procesorów z ich średniej półki, czyniąc je równie dobrymi, co modele najsilniejsze. Stało się tak w przypadku Snapdragona 660, który spokojnie był w stanie dorównać modelowi z numerkiem 820. Według pierwotnych zamiarów, firma miała niedługo wypuścić procesor Snapdragon 670, będący słabszą wersją Snapdragona 845. Ostatecznie producent zmienił jednak zdanie i postanowił zmienić nazwę urządzenia na Snapdragon 710, dając tym samym początek nowej serii procesorów – 7XX. Urządzenia te miałyby napędzać topowe smartfony z średniej półki cenowej. A co to ma wspólnego z Xiaomi? Ano to, że procesor zadebiutuje na dwóch smartfonach tej firmy.

Sirius i Comet

 

Pod tymi kryptonimami kryją się dwa smartfony od Xiaomi, które mają wykorzystywać ów procesor, według przecieków zauważonych przez serwis XDA. Decyzja Qualcomm wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę, że ich procesory były bardzo często wykorzystywane przez Xiaomi. Na uwagę zasługuje niezwykła architektura procesorów, wykorzystująca dwurdzeniowy CPU z dwoma zmodyfikowanymi rdzeniami „Kyro 300 Gold” Cortex-A75, wspomaganymi przez kolejną jednostkę Hexa-Core z sześcioma wydajnymi rdzeniami „Kyro 300 Silver” Cortex-A55. Tańsze warianty procesorów mają mieć moc 1.7 GHz, zaś te droższe – 2.6 GHz. Siłę graficzną procesora ma zapewnić GPU Adreno 615 o mocy około 430 – 650 MHz. Jest ono jednak w stanie osiągnąć nawet 700 MHz. Chipset będzie do tego kompatybilny z pamięcią flash UFS 2.1 i eMMC 5.1.

Xiaomi-Mi-6-Gallery-10-1024x615

Co zaś się tyczy samych smartfonów, ich specyfikacje, według przecieków, wyglądają tak:

Comet:

 – sdm710

 – OLED z funkcją Always on Display

 – Android 8.1 Oreo

 – urządzenie Xiaomi Mi

 – Dual SIM

 – IR Blaster

 – bateria 3100 mAh

 – Brak NFC

 – Brak wejścia na karty microSD

Sirius:

 – sdm710

 – OLED z funkcją Always on Display i “monobrwią” na styl iPhone’a X

 – Android 8.1 Oreo

 – urządzenie Xiaomi Mi

 – Dual SIM

 – IR Blaster

 – bateria 3120 mAh

 – brak NFC

 – brak wejścia na kartę microSD

 – tryb portretowy w aparacie

Biorąc pod uwagę te listy, jest możliwe, że oba telefony okażą się być prototypami jednego finalnego produktu, z racji ich podobieństw. Pozostaje więc tylko czekać na więcej informacji.

Podziel się z innymi

O autorze