Black Shark to pierwszy gamingowy smartfon Xiaomi, który swoją premierę świętował na początku bieżącego roku. Urządzenie to, w zamierzeniu twórców, miało stanowić konkurencję dla Razer Phone na chińskim rynku. I chociaż o międzynarodowej premierze tego urządzenia możemy jedynie pomarzyć, tak jego następca ma już trafić na rynek globalny. Zapewne z tego właśnie powodu, Xiaomi zdecydowało się na zmianę nazwy urządzenia – domniemany Black Shark 2 będzie się nazywać…

Black Shark Helo

Skąd ta nazwa? Na ten moment nie wiadomo. Łatwo jest się jednak domyślić, dlaczego Xiaomi nie zamierza stawiać dwójki przy nazwie nowego smartfona dla graczy – skoro ma ono być międzynarodowym debiutem linii Black Shark, oczywistym jest, że producent nie chce ukazywać go jako kontynuację, a jako nowy początek.

Xiaomi-Black-Shark-2-gaming-phone-swings-by-Tenaa-with-refined-design-same-screen-size

Urządzenie będzie napędzane wydajnym procesorem Snapdragon 845 wraz z 8 GB pamięci RAM. W kwestii pamięci wbudowanej, oczekiwać możemy do 128 GB.  Znajdziemy tu też sześciocalowy wyświetlacz Full HD+ 18:9. Z kolei za zasilanie maszyny odpowiadać będzie wydajna bateria o pojemności 4000 mAh. Pomimo tego, że Android 9.0 Pie jest już obecny na rynku, znajdziemy tu Android 8.1. Największa wizualna różnica względem poprzednika leży tu w tylnym panelu, wyposażonym w podświetlenie LED.

Premiera Black Shark Helo ma miejsce już jutro, 23 października. Początkowo dostępne jedynie na rynku chińskim, urządzenie trafi do reszty świata pod koniec listopada.

Podziel się z innymi

O autorze