Wczoraj prezes Xiaomi, Lin Bin, podzielił się poprzez Weibo obrazem smartfona, który już niedługo trafi do sprzedaży. Nowy model posiada 48-megapikselowy tylny aparat. Lin Bin potwierdził również, że telefon zostanie wprowadzony na rynek w styczniu 2019 roku. Gdy tylko obraz pojawił się na Weibo, fani Xiaomi zaczęli spekulować, że może to być flagowy telefon Xiaomi Mi 9. Jednak niektórzy chińscy użytkownicy śledzący pojawiające się wycieki informacji twierdzą, że nie będzie to telefon z serii Mi, ale może to być pierwszy w historii flagowy smartfon Redmi.

Linia Mi od Xiaomi zawsze zawierała flagowe i wysokiej klasy telefony, podczas gdy seria Redmi oferuje smartfony na każdą kieszeń. Jeśli jednak nowe plotki są prawdziwe, Xiaomi może teraz przygotować smartfon Redmi z flagowymi specyfikacjami. Jednym z USPs telefonu może być obecność 48-megapikselowego tylnego aparatu.

Droższy czujnik Sony IMX586 o rozdzielczości 48 megapikseli może nie być tym, na który zdecyduje się firma podczas produkcji. Jeśli nie ten, to najprawdopodobniej telefon zostanie wyposażony w tańszy czujnik Samsung ISOCELL Bright GM1 o mocy 48 megapikseli, który został wypuszczony na rynek w październiku. Obraz udostępniony przez Bing sugeruje, że telefon może mieć atrakcyjny wygląd, ponieważ posiada szklany tył.

1

Istnieje możliwość, że rzekomy telefon flagowy Redmi może zaoferować wysoki stosunek ekranu do obudowy dzięki temu, że będzie posiadać wcięcie o kształcie kropli wody. Około miesiąca temu, Qualcomm uruchomił procesor 675 ośmiordzeniowy 11nmSnapdragon, a wkrótce po jego premierze Xiaomi potwierdził, że niedługo rozpocznie sprzedaż telefonu zasilanego tym samym SoC. Ponieważ chipset Snapdragon 675 obsługuje 48-megapikselową matrycę, prawdopodobnie pierwszy flagowy telefon Redmi mógłby być zasilany przez ten sam SoC.

Podziel się z innymi

O autorze