5 grudnia, Qualcomm ujawnił swój nowy procesor – Snapdragon 855 SoC. Układ ten ma być kompatybilny z siecią 5G, zaś sam producent planuje wprowadzić go do generalnego obiegu już w styczniu. Xiaomi zawstydziło jednak konkurencję niczym TurboDymoMan (pamięta go ktoś jeszcze?), wprowadzając na rynek smartfon z tym chipsetem zaledwie dzień po jego premierze. Mowa tu nowej wersji Mi Mix 3 – Mi Mix 3 5G, wyposażonej w modem Xiaomi X50 5G. W połączeniu z inteligentną technologią zmiany anteny opracowaną przez chińskiego giganta, zapewnia nam to szybkość pobierania sięgającą nawet 2GB na sekundę.

Nowy standard Mi Mix 3

Podczas demonstracji na żywo, pokazano, jak nowy smartfon radzi sobie z szybkim przeglądaniem stron internetowych, oglądaniem streamów na żywo oraz innymi czynnościami sieciowymi. Według zapowiedzi producentów, 5G zostawi w tyle poprzednie urządzenia, wykorzystujące technologię 4G. Zwłaszcza, ze Xiaomi jest liderem na rynku, jeśli chodzi o opracowywanie nowych nadajników antenowych. Badania nad 5G rozpoczęły się u nich już dwa lata temu, co po pozwoliło firmie na przygotowanie się do nowego chipsetu znacznie wcześniej, niż konkurenci.

5G-Xiaomi-Mi-MIX-3

Oczywiście samo 5G pojawiło się w smartfonach Xiaomi już na początku ubiegłego roku. We wrześniu 2018, firma objęła prowadzenie w kwestii otwarcia się na przesył sygnału 5G, co pozwoliło na rozpoczęcie planów nad użytkiem komercyjnym. Pierwsze testy sieci 5G zostaną przeprowadzone przez China Mobile w pierwszym kwartale 2019, zaś Mi Mix 3 5G trafi w międzyczasie także do Europy.

Dodatkowo, Xiaomi stawia tu na funkcje oparte na IoT, dzięki którym z urządzenia wszystkie soki wycisną użytkownicy inteligentnych domów. Znajdziemy tu też odtwarzanie filmów w VR w jakości 8K UHD, holograficzne wideorozmowy w 3D, trójwymiarową nawigację AR, wysokiej jakości usługę streamowania gier w chmurze i inne nowatorskie technologie.

Podziel się z innymi

O autorze