Blackshark to gamingowy smartfon Xiaomi, na którego następcę nie trzeba było długo czekać. I chociaż Blackshark Helo został ujawniony światu na początku listopada, wielu z pewnością chciałoby mieć na półce oryginalny model, który nigdy nie został wydany oficjalnie poza Chinami. Wiadomo, powinność kolekcjonera. Tych, którzy jeszcze nie sprowadzili sobie pierwszego Blacksharka, z pewnością ucieszy wiadomość, że z dniem 3 grudnia cena wywoławcza tego smartfonu dla graczy zostanie obniżona.

Gratka dla fanów

Wariant z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej będzie zatem kosztować 2299 yuanów, czyli 331 dolarów. Za urządzenie z 8 GB RAM i 128 GB pamięci damy 2599 yuanów (374 dolary), zaś za 8 GB RAM i 256 GB pamięci – 3599 yuanów (518 dolarów).

Xiaomi-Black-Shark-gaming-phone-b

Smartfon ten, wypuszczony na rynek zaledwie 13 kwietnia bieżącego roku, wykorzystuje 5,99-calowy wyświetlacz 2160×1080 oraz procesor Snapdragon 845. Z tyłu obudowy znajdziemy podwójny aparat 12+20 MP, zaś z przodu – aparat 20 MP. Całość napędza bateria o pojemności 4000 mAh. Dla możliwie jak najlepszej wydajności, smartfon wykorzystuje też zintegrowany system chłodzący. Zapewnia to najwyższe obroty procesora nawet podczas grania w bardziej wymagające tytuły.

Co więcej, Blackshark posiada też niezależny chip do przetwarzania obrazu Pixelworks, który gwarantuje nam najlepszą możliwą jakość wyświetlanych scen. Przetwarzanie cieni, uwydatnianie obrazu, to tylko niektóre funkcje tego cacka. Znajdziemy tu też specjalny przycisk, który niemal na zawołanie zwiększy obroty procesora i pozwoli na wyciśnięcie ze smartfonu wszystkich soków podczas grania. Fani mają się więc z czego cieszyć.

Podziel się z innymi

O autorze