Podczas corocznej konferencji F8, która odbyła się w dniu 8 maja, fani Xiaomi oraz rzeczywistości wirtualnej mogli zobaczyć nowy produkt, zaprezentowany przez chińskiego giganta – gogle Oculus Go. Urządzenie jest owocem współpracy Xiaomi oraz Oculus, zaś pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży w 23 krajach.

Czego możemy się spodziewać?

 

oculus_go_release_001

Co ciekawe, gogle nie potrzebują żadnych kabli do działania. Nie potrzebujemy nawet komputera. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy mógł się nimi cieszyć – znajdziemy w nich pasek, który można dostosować do rozmiaru głowy oraz najlepsze możliwe soczewki na rynku. Nie będziemy też narzekać na nudę, dzięki zapowiedzi tysiąca aplikacji, wliczając w nie także gry. Dla Hugo Barry, jednej z najważniejszych osobistości w Xiaomi, Oculus Go jest kolejnym krokiem w przód dla Xiaomi oraz całego przemysłu VR.

Kiedy, za ile?

 

Oculus Go jest już dostępny w sprzedaży, w cenie około 199 dolarów. Mottem urządzenia jest „VR dla wszystkich”. Miejmy zatem nadzieję, że produkt okaże się być kolejnym krokiem ku zaawansowanej rzeczywistości wirtualnej dostępnej dla każdego w codziennym życiu.

Podziel się z innymi

O autorze