Oclean Company, jedna z firm partnerskich Xiaomi, wypuściła właśnie na rynek swoją nową szczoteczkę elektryczną. Czy jest to produkt wart uwagi? Zdecydowanie tak, jeżeli szukamy wydajnego, nowoczesnego następcy naszej obecnej szczoteczki. Zainteresowanych odsyłam do recenzji poniżej.

Design

Oclean_review_005

Urządzenie prezentuje się bardzo nowocześnie, dzięki swojemu minimalistycznemu designowi. Zaokrąglona obudowa nie posiada wielu przycisków czy też wyświetlacza, znajdziemy na niej jedynie przycisk zasilania i światełko pokazujące nam poziom baterii. To tyle. Szczoteczka jest dostępna w trzech kolorach – czarnym, białym i szarym. Urządzenie jest szczelne, odporne na kurz i wilgoć. Gładki, ale solidnie wykonany plastik dobrze układa się w dłoni. Jeśli o same walory estetyczne chodzi, szczoteczka prezentuje się naprawdę świetnie.

Osiągi

Oclean_review_002

Silniczek szczoteczki wykonuje nawet do 50 000 wibracji na minutę, co jest całkiem imponującym wynikiem. Włosie szczoteczki zostało wykonane przez znanych producentów DuPont i Pedex. Gwarantuje to szczotkowanie najwyższej jakości, bez obaw o to, że kiepsko wykonane włosie uszkodzi nam dziąsła lub szkliwo. Co więcej, włosie jest ułożone w specjalny sposób, powiększający jego gęstość. W zestawieniu z innymi, tradycyjnymi szczoteczkami, Oclean One zostawia swoją konkurencję w tyle. Szczoteczka napędzana jest baterią o pojemności 2600 mAh, pozwalającą jej na pracę aż do 60 dni przy zwykłym szczotkowaniu. Czas ładowania baterii wynosi 4 godziny, szczoteczkę ładujemy magnetycznie poprzez załączoną stację dokującą. Urządzenie możemy też dokładnie umyć bez żadnych obaw, że woda dostanie się do jego środka, dzięki spełnieniu standardów IPX7, co pozwala na kompletne zanurzenie szczoteczki w wodzie.

Funkcje

Oclean_review_003

Szczoteczka została wyposażona w głośniczek, żyroskop oraz kompatybilność z aplikacją telefoniczną. Korzystanie z niej jest bardzo proste – po synchronizacji urządzenia z aplikacją, użytkownik może zapoznać się z wynikami każdego mycia. System analizuje ruchy wykonywane przez użytkownika za pomocą żyroskopu, po czym, używając tabeli i statystyk, wyświetla nam przybliżoną skuteczność naszego mycia. Możemy nawet sprawdzić statystyki z całego tygodnia oraz miesiąca. Tradycyjnie już dla tego typu urządzeń, szczoteczka posiada kilka trybów pracy, takich jak wybielanie czy masowanie dziąseł. Każdy z tych trybów posiada cztery opcje intensywności, co dodatkowo pomaga nam dostosować Oclean One do swoich potrzeb. Zwolenników personalizacji urządzeń ucieszy zapewne fakt, że firma Oclean Company zamierza wkrótce zaktualizować urządzenie, pozwalając nam na wgranie do niego naszej ulubionej muzyki, która będzie grać podczas szczotkowania.

Werdykt

Oclean_review_006

Oclean One to szokująco solidny produkt. Co więcej, cena tej szczoteczki wynosi nieco ponad 200 złotych. Za tak wysoki standard, jest to wręcz śmiesznie niska cena, biorąc pod uwagę to, ile kosztują inne szczoteczki soniczne. W zestawie ze szczoteczką znajdziemy też podróżne etui, co dodatkowo czyni ją produktem wartym zakupu.

Ocena: 10/10

Podziel się z innymi

O autorze