W dniu dzisiejszym, powodzeniem zakończyła się kolejna kampania crowdfundingowa Xiaomi. Tym razem, fani zafundowali sobie nowy zegarek CIGA, który będzie można zakupić za 999 yuanów, czyli około 145 dolarów. Cena niezła, zwłaszcza, że jest to model prezentujący sobą trzecią generację tych zegarków. Same CIGA produkuje firma trzecia, za ich dystrybucję odpowiada Shenzhen Haojia Innovation Co. Ltd. Pierwsze zegarki trafią do klientów w styczniu.

Nic do ukrycia

Zegarki CIGA charakteryzują się stylowym, a zarazem bardzo minimalistycznym designem, w którym zamiast standardowej tarczy uświadczymy wskazówki, obracające się nad obnażonym mechanizmem urządzenia. Nowa seria Z prezentuje się jednak bardziej stylowo od poprzedniczek, celując w zaokrąglone boki. Sam zegarek wykonano z mocnej (316L) stali, która nadaje mu charakteru na miarę urządzeń klasy premium. Sam widoczny mechanizm również pracuje płynnie, ciesząc tym samym oko użytkownika.

Xiaomi-CIGA-watch-C

A szkiełko? Tu mamy do czynienia z sztucznym szafirem o grubości 1,2 mm, który, według skali Mohra, jest twardszy praktycznie od wszystkiego, poza diamentami. Producent utrzymuje, że zegarek jest dzięki temu niezwykle wytrzymały i niestraszne mu są żadne zarysowania. Zegarek posiada też certyfikat wodoodporności 3ATM, co oznacza, ze spokojnie możemy mieć go na sobie nawet w deszczowe dni.

Xiaomi utrzymuje też, że zegarek będzie bardzo wydajny pod kątem baterii. Czy tak będzie w istocie, zobaczymy. Na ten moment, pozostaje jedynie zachwycać się zdjęciami, chyba, że kogoś takie designy nie kręcą.

Podziel się z innymi

O autorze