Jak pokazuje najnowsza zajawka Xiaomi, nowy model notebooka Xiaomi Mi trafi do sprzedaży już jutro. Urządzenie to jest już dostępne w dwóch wariantach, lecz, jak wszyscy wiemy, w dzisiejszych czasach najważniejsze jest przede wszystkim sprezentowanie klienteli jak największego wyboru, dzięki czemu nowy wynalazek producenta trafi do szerszej grupy odbiorców. Czego możemy się więc spodziewać po trzeciej wersji tego chińskiego notebooka dla średnio zamożnych?

Niewielkie innowacje

Rozczarują się ci, którzy oczekują tu jakiegoś droższego modelu o zjawiskowych specyfikacjach, porównywalnych z najnowszymi urządzeniami od Dell. Obecnie na rynku dostępne są dwie wersje notebooka Xiaomi Mi – jeden z 13,3-calowym wyświetlaczem i procesorem i5 Core, oraz drugi, z 15,6-calowym ekranem i procesorem i7. Najnowszy model różnić się od nich ma jedynie procesorem, którym został Intel Core i3.

xiaomi-mi-notebook-pro-8

Mamy tu więc do czynienia z tańszym wariantem, o słabszym CPU. Nie wiadomo co prawda, jakie jeszcze parametry zostały tu osłabione (o ile faktycznie tak jest), lecz spodziewamy się przede wszystkim taniego urządzenia dla najmniej kasownych klientów. Z pewnością zachowane zostaną świetne głośniki z jakością Dolby Atmos oraz wejście na kartę UHS-II, co jest wielką pomocą przy obróbce filmików. Znajdziemy tu też support dla Windows Hello oraz odblokowywanie notebooka za pomocą czytnika odcisków palców.

Nieznana jest jeszcze oficjalna cena urządzenia, lecz, biorąc pod uwagę, że pozostałe dwa warianty kosztują 4199 i 4999 yuanów, spodziewamy się, że za trzeci model zapłacić będzie trzeba jakieś 3000 yuanów.

Podziel się z innymi

O autorze