Crowdfundingowe kampanie Xiaomi nie mają końca. Nie jest to oczywiście żaden zarzut, ponieważ to właśnie dzięki nim chiński gigant jest w stanie wypuszczać na rynek coraz to bardziej różnorodne produkty, w dodatku za pieniądze fanów, którzy sami decydują, co chcieliby zobaczyć na sklepowych półkach. Nie inaczej jest tym razem – nowy wynalazek Xiaomi z pewnością ucieszy tych, którzy lubią nie tylko selfie, ale także stylowe portretowe zdjęcia. Poznajcie iMi Camera.

Lepszy niż aparaty do selfie

Według Xiaomi, aparat radzi sobie ze zdjęciami znacznie lepiej, niż dedykowane urządzenie do robienia selfie. Widać to w szczególności w przypadku teł, które w iMi Camera wyglądają zauważalnie ostrzej. Aparat jest niewielkim urządzeniem, wykorzystującym inteligentną technologię rozpoznawania gestów. Dzięki temu, jesteśmy w stanie ustawić urządzenie, upozować się do zdjęcia i dać aparatowi sygnał.

iMi2

Tym, co naprawdę robi wrażenie w przypadku iMi Camera, jest sposób montażu. Aparat możemy zamocować na każdej powierzchni, nawet drzewach i ścianach, za pomocą taśmy lub magnesu, zależnie od tego, gdzie dokładnie chcemy go umiejscowić. Urządzenie obraca się o pełne 360 stopni, zaś jego kąt widzenia wynosi 76 stopni. Pozwala to nam na niemal pełną swobodę doboru ujęć.

Funkcje dodatkowe

iMi Camera został wyposażony w standardowe już funkcje upiększające, takie jak wybielanie czy usuwanie zmarszczek. Oprócz robienia zdjęć, aparat pozwala też na nagrywanie krótkich filmów. Urządzenie jest w pełni kompaktowe, ważąc zaledwie 65 g i mieszcząc się nawet do niewielkich toreb.

Aparat jest napędzany czterordzeniowym procesorem Cortex A53 o mocy 1,53 GHz. Posiada też sensor Samsung o mocy 13 MP i technologię fazowego skupienia PDAF o szybkości 0,3 sekund. Za pomocą dedykowanej aplikacji możemy nie tylko obsługiwać urządzenie, ale też natychmiastowo przesyłać wykonane nim zdjęcia na portale społecznościowe. Entuzjaści samodzielnych fotografii mają więc na co czekać.

Podziel się z innymi

O autorze