Zaledwie kilka godzin temu, Xiaomi podsyciło ciekawość swoich fanów. Mowa tu o nowej konferencji premierowej nowej produktu, jakim okaże się zapewne być Xiaomi 8 Youth Edition, który niedawno przeszedł testy TENAA oraz 3C. Dodatkowym dowodem na istnienie tego urządzenia jest zdjęcie, które wyciekło do sieci nie później, niż wczoraj. Przedstawia ono rzecznika Xiaomi, Wu Yifana, trzymającego domniemanego Youth Edition.

Co takiego wiemy?

Ze zdjęcia możemy wywnioskować, że smartfon posiada poziomo ustawiony, podwójny aparat z tyłu obudowy. Nie wygląda też na to, że urządzenie zostało wyposażone w tylny czytnik odcisków palców. Zamiast tego, zostanie on zapewne umieszczony z przodu, w wyświetlaczu lub na przedniej części obudowy. Na uwagę zasługuje też przyjemna dla oka kolorystyka urządzenia.

xiaomi-mi-8-ye-b-640x877

Mówi się, że smartfon zostanie wyposażony w 6,26-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli i formacie 19:9. Znajdziemy tu charakterystyczne wcięcie i podwójne szkło, z którego została wykonana ta część obudowy. Według spekulacji, urządzenie zostanie wycenione na około 1999 yuanów czyli 293 dolary.

Po takiej cenie możemy się spodziewać, że urządzenie będzie napędzane wydanym niedawno Snapdragonem 710 SoC. Przypuszczenia te wydają się potwierdzać zbieżności w specyfikacjach smartfonów takich, jak Mi 8 SE czy Smartisan Nut Pro 2S. Urządzenia te kosztują mniej więcej tyle samo, zaś każde z nich wykorzystuje właśnie Snapdragona 710 SoC. Z drugiej strony, jeśli taki Pocophone F1 otrzymał bardzo taniego Snapdragona 845, to spodziewać się można tak naprawdę wszystkiego.

Powiada się też, że prawdziwa nazwa smartfonu to Xiaomi Mi 8X. Urządzenie ma mieć 6 GB RAMu oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Konkrety poznamy jednak dopiero po jego premierze.

Podziel się z innymi

O autorze