Trochę dziwi fakt, że pomimo długiej obecności Xiaomi na rynku mobilnym oraz samej wszechstronności tej firmy, możliwość ładowania indukcyjnego pojawiła się po raz pierwszy dopiero w wydanym niedawno Mi Mix 2S. Kiedy urządzenie to pojawiło się na rynku w kwietniu, w zestawie z nim mogliśmy znaleźć bezprzewodową ładowarkę, działającą według standardu Qi.

Jak to jest z ładowaniem?

W porównaniu z innymi urządzeniami, indukcyjne ładowarki Xiaomi nie radziły sobie najlepiej – generalny standard na rynku to 10, czasem nawet 15W. Z kolei bezprzewodowce Xiaomi mają moc co najwyżej 7,5W.

s_22f51136a09842a5b0ba97ae3737b3a6-640x456

W końcu Xiaomi postanowiło przerwać swoją negatywną passę, przegrywając chociażby z Samsungiem, i zapowiedziało nową ładowarkę, która na sklepowe półki trafi już niedługo. Tajemnicze urządzenie nie posiada jeszcze nazwy roboczej, lecz na oficjalnej stronie WFC pojawiło się jego zdjęcie. Możemy też oczekiwać, że minimalna moc urządzenia będzie już wynosić przynajmniej 10W. Pod katem samego designu, ładowarka nie odbiega zbytnio od swojego poprzednika – okrągła obudowa, minimalistyczny styl i małe światełko LED z przodu.

Według plotek, ładowarka ukaże się w sklepach jeszcze w tym roku, zapewne wraz z Mi Mix 3, co ma sens, biorąc pod uwagę, że nadchodzący flagowiec również będzie pozwalał na ładowanie indukcyjne. Miejmy zatem nadzieję, że tym razem Xiaomi nie pozostanie już w tyle za swoimi konkurentami.

Podziel się z innymi

O autorze