Poprzedni artykuł – dotyczący nowego „bezramkowca” od chińskiego giganta oraz związanych z nim plotek – zakończony był zapowiedzią, że najprawdopodobniej zobaczymy go na targach MWC w Barcelonie, które zaczęły się właśnie w tym tygodniu. Niestety, jak mówią ostatnie doniesienia, tak się jednak nie stanie – pierwszy pokaz urządzenia przesunięty został dopiero za miesiąc.

Nie oznacza to, oczywiście, że ci którzy przyjechali do Barcelony ze stoiska Xiaomi odejdą z pustymi rękoma – nadal zobaczyć będzie tam można m.in. Xiaomi Mi A2 (więcej w tym artykule) – jednak największa „gwiazda” musiała rzeczywiście odwołać swój występ. Przyczyna? Xiaomi tłumaczy się koniecznością ulepszenia modułu rozpoznawania twarzy – które zamiast software opartego na kamerce ma być sprzętowym rozwiązaniem. W zapowiedziach Xiaomi obiecuje nawet, że będzie ono lepsze niż popularnych modelach iPhone – dość szumnie, jednak należy pamiętać że chińska firma nieraz była już w stanie nadgonić zachodnią konkurencję.

Szczególnie, że zwiastuny towarzyszące nowemu modelowi są naprawdę dobre. Rendery, które w poprzednim artykule pokazane były jako niepotwierdzona plotka, okazały się jak najbardziej prawdziwe – i rzeczywiście, nowy Mi Mix 2s będzie miał kamerkę w prawym górnym rogu. Do tego dochodzą wyniki z benchmarku AnTuTu – całkiem obiecujące, bo na poziomie 270 tysięcy punktów.

xiaomi_mwc2018

Ale premiera nowego Mi Mix 2s to nie tylko powód do radości dla tych, którzy mają na tyle zasobne portfele by kupić go od razu gdy pojawi się na półkach. Jak przewidują specjaliści z branży, po premierze ceny poprzednich modeli – Mi Mix 2 czy Mi 6 – mogą zdecydowanie spaść, co stanowi idealny moment na kupno (jeżeli nosiliśmy się z takim zamiarem). Sklepy mogą nawet starać się wyprzedać starsze roczniki Xiaomi oferując promocje i dodatkowe obniżki. Warto więc być czujnym i mieć oko na oferujące elektronikę portale… no, a  poza tym liczyć, że zapowiedziana na marzec premiera nie opóźni się jeszcze bardziej.

Podziel się z innymi

O autorze