Nie chcesz tracić zbyt dużo czasu na przejście z punktu A do punktu B. Nie lubisz tłoku w komunikacji miejskiej. Auta nie ma co odpalać, bo do pracy masz 20 minut spacerkiem. Teraz jest rozwiązanie – elektryczna hulajnoga. Czy sprawdzi się do Twoich potrzeb?

SZYBKA PREZENTACJA

Jak dotąd, u wielu producentów oferujących elektryczne hulajnogi nie było wyróżniającego się sprzętu wśród topowych marek. Zdarzały się wyjątkowe modele, ale zawsze pojawiało się „ale”- zaporowa cena, mała wydajność akumulatora lub kiepski wygląd. Wszystko zmieniło się kiedy Xiaomi na rynek wprowadziło swoją elektryczną hulajnogę – Mija Scooter.

OSIĄGI I WARTOŚCI

Jest kilka czynników świadczących o wyjątkowości tego sprzętu. Po pierwsze na jednym ładowaniu jesteśmy w stanie przejechać około 30 km z prędkością 25 km/h. Niepodważalnym jest jej wygląd, który konkurencyjne modele rozkłada na łopatki. Hulajnoga Mija Scooter jest designerskim bohaterem.

Urządzenie w rzeczywistości osiąga zbliżoną prędkość do tej zapewnianej przez producenta. Przy wadze 80 kg, hulajnoga pojedzie z prędkością 22-23 km/h. Odległość 5 km pokonamy w około 8 – 10 min. Na jedno ładowanie trzeba poświęcić jakieś 4-5 godzin. Dodajmy, że hulajnoga wsparta jest technologią KERS (Kinetic Energy Recovery System) – co oznacza, że podczas jazdy energia kinetyczna przekształca się w energię doładowującą baterię.

xiaomi-mi-electric-scoot-3c0175d,0,0,0,0

 

ZALETY

Poza gwarantowaną frajdą z jazdy, na pewno ułatwia przemieszczanie się po zakątkach miasta. Z łatwością radzi sobie wymijając przechodniów. Świadczy o tym dynamiczny skręt. Uwaga- mamy tutaj do dyspozycji tempomat. Tak to czyste szaleństwo- po kilku sekundach trzymania gazu uruchamia się automatycznie i nie musimy już dociskać rączki. Hulajnoga nieźle sobie radzi przy podjazdach. Przy dobrej prędkości można porównywać się do rowerzystów – oczywiście nie wszystkich. Jeśli chodzi o samą konstrukcję ramy to jest solidnie wykonana. Rama zaprojektowana jest z lotniczego aluminium. Felgi to 8- calowe opony. Podstawa na baterię wygląda na dobrze zbudowaną i bardzo trwałą. Hulajnoga ma wbudowane bardzo jasne oświetlenie, zarówno z tyłu jak i z przodu. Temu wszystkiemu towarzyszy czytelny wskaźnik baterii. Hulajnogę można z łatwością złożyć i bezpiecznie przenosić czy przewozić. Waga całego urządzenia to jakieś 13 kg.

KOMUNIKACJA

Jak na urządzenie od Xiaomi przystało, z hulajnogą możemy się połączyć za pomocą aplikacji na smartfona. Dzięki niej możemy sprawdzić stan baterii, aktualną prędkość, przebyty dystans całkowity, uruchomić tempomat czy ustawić oszczędność baterii.

41kGzpnCmgL._SX355_

MIJA SCOOTER

Należy mieć świadomość, że Mija Scooter jest pojazdem przeznaczonym tylko dla dorosłych. Pewnie dlatego brakuje tutaj regulacji wysokości kierownicy. Powinniśmy uważać na wystające przeszkody, których na polskich chodnikach jest pełno. Cena za przyjemność z jazdy na hulajnodze jest dość wysoka. Chcąc kupić Mija Scootera, należy przygotować wydatek w wysokości 2100-2700 zł. Warto rozejrzeć się dokładnie w sieci, dlatego że często można spotkać korzystną promocję . Zdarza się, że użytkownicy zakupują ten sprzęt nawet za 1700 zł wraz z przesyłką.

Podziel się z innymi

O autorze