Czy trzeba robić aktualizacje co tydzień?

Nie ma takiej potrzeby. Smartfony Xiaomi można aktualizować kiedy się chce. Można to robić raz w miesiącu lub nawet rzadziej.

Jak sprawdzić czy moje Xiaomi jest na pewno oryginalne?

Numer IMEI/SN można sprawdzić na http://order.mi.com/service/imei Dodatkowo z tyłu pudełka telefonu pod zdrapką znajduje się 20-cyfrowy kod, który można wpisać tutaj: http://order.mi.com/service/scode

Jak zrobić zrzut ekranu?

Wystarczy wcisnąć jednocześnie przycisk Home i zmniejszania głośności. W przypadku niektórych urządzeń zamiast Home należy użyć Menu.

Jak wstawić widżet na pulpit lub go edytować?

Wystarczy uszczypnąć ekran głównego pulpitu lub przytrzymać dłużej przycisk Menu. Po chwili powinny ukazać się opcje edycji widżetów lub tapet.

Przycisk Menu w MIUI 6

W MIUI 6 dokonano zmiany działania przycisku Menu w smartfonach Xiaomi. Po naciśnięciu przycisku Menu ukazuje się podgląd ostatnich aplikacji. Dłuższe przytrzymanie Menu uruchamia opcje danej aplikacji lub włącza menu. Zmiany funkcjonowania przycisku Menu można przeprowadzić w „Ustawienia” > „Urządzenie” > „Przyciski”. Istnieje min. możliwość przypisania mu innych funkcji.

Gdzie znajdują się opcje aplikacji systemowych takich jak poczta czy sms?

Dostęp do opcji aplikacji systemowych otrzymujemy po dłuższym przytrzymaniu przycisku Menu na telefonie lub udając się do: „Ustawienia” > „Opcje aplikacji”.

Jak zmienić nazwy folderów na pulpicie?

Wystarczy wejść w wybrany folder i kliknąć na ikonkę edycji w lewym górnym rogu folderu.

Jak szybko włączyć maksymalną jasność ekranu?

Wystarczy wcisnąć jednocześnie przycisk Home i zwiększania głośności. W przypadku niektórych urządzeń zamiast Home należy użyć Menu.

Jak włączyć miniaturki ostatnich aplikacji?

Trzeba wykonać taki sam gest jak przy „powiększania zdjęcia” w widoku ostatnich aplikacji (klawisz Menu).

Jak szybko włączyć latarkę?

Przy zablokowanym telefonie i aktywnym ekranie, należy przytrzymać przycisk „Home”. Wciśnięcie przycisku „Power” uruchamia latarkę na stałe. Można ją wyłączyć za pomocą przycisku „Power”, a następnie „Home”.

Sterowanie odtwarzaczem muzycznym z zestawem słuchawkowym

Korzystając z zestawu słuchawkowego z jednym przyciskiem pojedynczy klik na mikrofonie to Play / Pause. Podwójny klik to cofnięcie się o utwór do tyłu, a dłuższe przytrzymanie przycisku na mikrofonie to skok do następnego utworu.

Podziel się z innymi

O autorze